Moda

Miejsce na tatuaż – gdzie zrobić sobie tatuaż?

Ozdoby na skórze z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze także w Polsce. O ile jeszcze na początku XXI wieku przynajmniej jeden tatuaż posiadało statystycznie dwóch na stu Polaków, to w 2017 było to już osiem osób. Dziś na tatuaż decyduje się średnio co 10 pełnoletni Polak. Jednak, o ile wybór wzoru i wielkości jest często dokładnie przemyślany, tak znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie najlepiej zrobić tatuaż, jest często decyzją mniej precyzyjną. Ale czy słusznie? Zastanawiając się, gdzie można zrobić tatuaż, zawsze powinieneś pamiętać, że zostanie on z Tobą do końca życia. Na szczęście profesjonalny tatuażysta bez trudu pomoże w podjęciu tej niełatwej decyzji.

Przede wszystkim rozsądek, czyli gdzie pierwszy tatuaż?

Jako że usuwanie źle wybranego tatuażu jest niezwykle czasochłonnym, bolesnym i drogim procesem, warto na „pierwszy ogień” wziąć raczej jakiś niewielki wzór i zdecydować się na miejsce, które ewentualnie możemy zakryć ubraniem. O ile dziś tatuaże nie stanowią już przeszkody podczas wyboru kariery zawodowej, nadal pozostają branże, gdzie nie będą one mile widziane. Szczególnie, jeśli wykonane zostały w miejscach takich jak twarz czy dłonie. Warto, abyś dał sobie czas i zastanowił się dokładnie, jak będziesz się czuł z taką ozdobą na własnym ciele.

Poziom bólu podczas tatuowania, a także sam proces gojenia się tatuażu to kwestie niezwykle indywidualne. Dobrze zawczasu poznać swój organizm bez narażania się na niepotrzebne niedogodności. Miejsca łatwo gojące się i powodujące stosunkowo niewielki ból to te, w których skóra jest nieco grubsza, jak na przykład: przedramiona, zewnętrzna część ramion, wierzchnia część uda oraz łydki. To właśnie na jedną z tych części ciała zwykle decydują się osoby wahające się, gdzie zrobić sobie tatuaż. Do szczególnie niepolecanych obszarów na pierwszy tatuaż należą zaś szyja, stopy oraz kostka, krtań, żebra, głowa czy wewnętrzna strona ud. Są to miejsca, w których skóra jest najcieńsza a co za tym idzie sam proces tatuowania należy do najbardziej bolesnych. Poza tym miejsca takie jak krtań czy kostka stosunkowo ciężko zakryć. W internecie bez trudu znajdziesz również różnego rodzaju mapy bólu podpowiadające, jak bolesne jest konkretne miejsce na ciele. Dzięki temu w sytuacji, gdy zapragniesz tatuażu w innym miejscu, będziesz wiedział dokładnie, czego się spodziewać.

Odpowiedni wzór w odpowiednim miejscu

Kolejną kwestią, z której nie każdy zdaję sobie sprawę, jest to, jak dany wzór pasuje do konkretnego miejsca na ciele. Kwestia ta jest szczególnie często pomijana wśród osób zastanawiających się, gdzie zrobić pierwszy tatuaż. Nie każdy motyw musi współgrać dobrze z każdą cześć ciała. Szczególnie duże znaczenie ma to podczas wyboru skomplikowanego tatuażu z dużą liczbą detali. Ogólnie przyjętą zasadą jest zwiększenie rozmiaru tatuażu proporcjonalnie do jego szczegółowości. W innym przypadku całość może stać się dość nieestetyczna, a nawet po pewnym czasie zlać się w bliżej nieokreślony kształt na naszym ciele. Pod uwagę powinieneś wziąć także to, jak dany malunek wyglądać będzie podczas ruchu oraz czy układa się prawidłowo na przykład podczas naprężania się skóry w danym miejscu.

Gdzie można zrobić tatuaż – kilka uniwersalnych pomysłów

Jeśli brakuje Ci pomysłu na, to gdzie zrobić pierwszy tatuaż i jaki powinien być jego wzór, istnieje kilka uniwersalnych opcji, które możesz wykorzystać. Nieco inne wzory wybierają kobiety, a inne mężczyźni, jednak zasada pozostaje zbliżona. Przedramię, łydka lub górna część pleców może okazać się dobrym miejscem na dyskretny napis lub niewielki wzór roślinny czy zwierzęcy. Kobiety szczególnie często wybierają tam małe zwierzątka, listki, delikatne gałązki, jaskółki, niewielkie kwiatki, gwiazdki czy inne popularne symbole. Wśród mężczyzn nadal popularne są napisy, tribale, zwierzęta, takie jak pająki, węże czy wilki, smoki, motywy żeglarskie, mitologiczne czy religijne. Zaletą takich niewielkich tatuaży jest fakt, że z czasem łatwo rozwinąć je o kolejne elementy, rozbudowując je praktycznie w dowolnym kierunku.

0 %