Uroda

Jak długo boli tatuaż – jak i gdzie długo się goi?

Jeszcze do niedawna tatuaże kojarzyły się źle, ponieważ głównie wiązano je z więzieniem i szeroko pojętą przestępczością. Na szczęście te czasy już minęły i coraz więcej osób, zarówno młodych, jak i tych starszych, decyduje się na zrobienie tatuażu. Pozwala on na wyrażenie siebie poprzez sztukę na ciele. Może być pamiątką jakiegoś szczególnego wydarzenia, wizerunkiem najbliżej osoby, cenną dla nas sentencją lub po prostu abstrakcyjnym dziełem. Jednak wiele osób obawia się bólu i zastanawia się, jak długo goi się tatuaż.

Jak długo boli tatuaż?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich są umiejętności tatuatora. Warto wybierać sprawdzone studia z kilku istotnych powodów. Robiąc tatuaż u osób, które są samoukami, narażamy się na wiele niebezpieczeństw. Poczynając od jakości usługi, po aspekty zdrowotne oraz okres gojenia się tatuażu. Każdy, kto się decyduje na tę formę ekspresji, chciałby, żeby jego tatuaż był wyjątkowy i starannie wykonany. Taką pewność zyskasz tylko wtedy, jeśli zaufasz profesjonalnemu artyście. Jeśli wybrałeś już studio i wzór, pozostało jeszcze wybrać miejsce na ciele, w którym chcesz mieć wykonany tatuaż.

Gdzie robiony tatuaż najbardziej boli?

Każdy ma inny próg bólu, co w głównej mierze definiuje, w jakim stopniu zabieg będzie bolesny dla danej osoby. Jednak są też miejsca na ciele, które mają więcej zakończeń nerwowych. To właśnie w tych miejscach wykonanie tatuażu boli najbardziej. Są to takie obszary jak: dłonie, stopy, pachy i pachwina. Do mniej przyjemnych miejsc należy także głowa, szyja i zgięcia łokci oraz kolan. Na to, czy ból będzie większy, czy mniejszy ma też wpływ sam wzór, który wybierzesz. Tatuowanie odbywa się poprzez nakłuwanie skóry igłą z tuszem. Nie powinno więc dziwić, że zarówno większy wzór, jak i ten z większą liczbą detali sprawią więcej bólu podczas wykonywania ze względu na częstsze użycie igły. Zazwyczaj przy pierwszym tatuażu stres oraz adrenalina wpływają pozytywnie na złagodzenie bólu. Jeśli jednak tolerancja na ból jest niska, w wielu studiach tatuażu można skorzystać ze znieczulenia miejscowego, które ułatwia przetrwanie całego zabiegu. W rzeczywistości wiele osób porównuje odczucia podczas tatuowania do depilacji, ponieważ ból nie utrzymuje się długo, natomiast podczas gojenia się tatuażu on jest zdecydowanie mniejszy. Porównać go można wtedy do uczucia otarcia skóry.

Jak długo goi się tatuaż?

Na samo wygojenie ran ma też wpływ kilka rzeczy. To właśnie Ty znasz najlepiej swoje ciało. U każdego rany goją się w różnym czasie. Może to być tydzień, a czasem nawet i miesiąc. Trudno więc jest zdefiniować jedyną odpowiedź na powyższe pytanie. Faktem jest, że odpowiednia pielęgnacja znacznie przyspiesza proces gojenia. W pierwszym etapie z ran może sączyć się płyn, co jest całkowicie naturalne. Nowy tatuaż należy regularnie oczyszczać oraz smarować odpowiednimi maściami, które zmniejszą czas gojenia się tatuażu. Kilka dni po wykonaniu zabiegu, skóra zacznie się łuszczyć i swędzieć – to także naturalna kolej rzeczy i w tym momencie skóra powinna przestać być obolała.

0 %