Uroda

Pierwsze farbowanie włosów w domu – jaka farba?

Wiele kobiet chcąc zmienić coś w swoim wyglądzie, sięga po farbę do włosów w celu nadania pasmom nowego, wyjątkowego charakteru. W drogeriach półki aż uginają się od produktów dedykowanych do farbowania włosów. Zanim zmienisz kolor swoich pasm, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem, poruszającym kwestię pierwszego farbowania w domu i wskazówek, jaka farba będzie najlepsza.

Pierwsze farbowanie włosów – co należy wiedzieć

Nałożenie farby pierwszy raz na włosy może być niezwykle stresujące. Obawy dotyczą efektu koloryzacji, czyli finalnego koloru, ale i stanu pasemek po użyciu produktu. Głównym i odwiecznym problemem pojawiającym się przed pierwszym farbowaniem włosów w domu jest to, jaka farba sprawdzi się najlepiej i nie wyrządzi krzywdy kosmykom. Przede wszystkim, wybierając w drogerii specyfik, należy mieć świadomość, że nie każdy efekt da się uzyskać już po pierwszej koloryzacji. Posiadając naturalne włosy w kolorze blond, ma się znacznie większe pole do popisu, niż mając ciemne pasma.

Jasny pigment obecny w naturalnych włosach znacznie bardziej chłonie barwniki obecne w farbie, co pozwala na uzyskanie praktycznie każdego koloru. Z kolei włosy ciemne, na których przed koloryzacją nie użyje się rozjaśniacza otwierającego łuski włosa i usuwającego z nich pigment, nie pozwalają na uzyskanie wielu pożądanych kolorów przy użyciu farby. Nie należy do końca wierzyć wizualizacji koloru na opakowaniu farby, bo efekt zależy także od stanu włosa i kondycji, więc rezultat może się znacznie różnić. Przed użyciem produktu włosy muszą być oczyszczone z kosmetyków stylizujących, bo mogą one zaburzyć działanie farby i spowodować nieestetyczne plamy. Co warto zaznaczyć, pierwsze farbowanie włosów, ale i każde kolejne, musi odbywać się na suchych włosach!

Farbowanie włosów w domu – jaka farba najlepsza?

Pierwsze farbowanie włosów – jaka farba będzie najlepsza? To pytanie zadaje sobie wiele amatorek w dziedzinie koloryzacji włosów. Obecnie w drogeriach występuje zatrważająca ilość produktów do koloryzacji, więc zanim zakupimy produkt do tego dedykowany, warto poznać rodzaje kosmetyków do koloryzacji. Oto one:
Farby do włosów trwałe, czyli produkty służące do trwałej koloryzacji włosów.
Farby półtrwałe, czyli takie, które wypłukują się po kilkukrotnym umyciu włosów, najczęściej po 24 myciach.
Farby tymczasowe, czyli tzw. szamponetki, służące do tymczasowej zmiany koloru o maksymalnie dwa tony.
Farby roślinne, czyli henna i mieszanki ziołowe na bazie henny. Wnikają trwale w strukturę włosa i posiadają właściwości mocno odżywcze oraz pogrubiające włosy.

Jeżeli chce się uzyskać trwały efekt, najlepiej postawić na farbę trwałą lub półtrwałą. Najlepsze produkty na rynku nie posiadają w swoim składzie amoniaku, który może mocno pogorszyć kondycję włosów i wysuszyć pasemka, co może doprowadzić do rozdwajania końcówek i kruszenia włosów. Dla tych, którzy obawiają się efektu pierwszego farbowania włosów w domu, poleca się szamponetki w postaci wygodnego kosmetyku w saszetce. Ich użycie jest bardzo proste i istnieje bardzo niewielkie prawdopodobieństwo powstania plam. Warto jednak zaznaczyć, że szamponetki nigdy nie wypłukują się do zera, więc zawsze pozostaje po nich ślad na włosach! Z kolei osoby ceniące sobie odżywienie włosów i chcące zmienić nieznacznie odcień swoich pasm, powinny zaprzyjaźnić się z naturalną henną i mieszankami ziołowymi bazującymi na tym ziole. Posiada niezwykle zbawienny wpływ na włosy, jednak aplikacja produktów ziołowych na włosy jest pracochłonna, a efekt nie jest do końca przewidywalny.

Pierwsze farbowanie włosów może być łatwiejsze, jeżeli posiada się kogoś do pomocy. Osoba ta pomoże nałożyć farbę w bardziej problematyczne miejsca, na przykład z tyłu, co może okazać się niezwykle zbawienne podczas pierwszej styczności z farbą. Gotowe pudełka najczęściej posiadają także odżywkę kondycjonującą, która sprawia, że włosy po użyciu farby nie stają się matowe i szorstkie.

0 %