Trening

Trening siłowy kobiet. Fakty i mity

Wymodelowane, smukłe ciało jest obiektem marzeń każdej kobiety. Na umięśnioną i smukłą sylwetkę składa się wiele czynników, do których bez wątpienia należy stosowana dieta oraz aktywność fizyczna, która w dużej mierze przyczynia się do rozrostu i uwidocznienia poszczególnych partii ciała. Budowanie masy mięśniowej kobiet z pewnością jest wyzwaniem. Czy kobieta na siłowni jest dobrym pomysłem?

Kobieta na siłowni – czym jest trening siłowy?

Budowanie masy mięśniowej kobiet prowadzi do wyrzeźbienia sylwetki i uwydatnienia poszczególnych partii. Pięknie podkreślone proporcje stanowią marzenie wielu pań, a idealnym miejscem do jego spełnienia jest siłownia. Kobieta w takim miejscu jeszcze kilka lat temu wywoływała sensację. Wiązało się to z licznymi mitami na temat damskiego treningu siłowego, przez co ich spora część rezygnowała z ćwiczeń. 

Czym jest trening siłowy kobiet? To rodzaj wysiłku fizycznego wyróżniającego się beztlenowym charakterem. Stanowi aktywność, która składa się z kilku ćwiczeń wykonywanych w seriach o określonej liczbie powtórzeń. Dobór ćwiczeń, ich intensywność oraz czas odpoczynku jest uzależniony od efektów, które zamierza osiągnąć trenująca osoba. 

Trening siłowy kobiet – mity

Mity o treningu siłowym kobiet krążą od wielu lat. To one są głównym powodem rezygnacji z tego typu ćwiczeń, co przekłada się na obniżenie efektywności budowania masy mięśniowej przez panie.

Jakie są najczęściej powtarzane mity o treningu siłowym kobiet? Jednym z nich jest przekonanie, że sylwetka kobieca na skutek ćwiczeń siłowych upodobni się do męskiej. Inni twierdzą, że podczas tego typu treningu nie dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej. Kolejny mit mówi o niebezpieczeństwie treningu siłowego i szybkim rozwoju kontuzji. Jednak najbardziej kuriozalne zdają się przekonania, iż kobieta jest zbyt słaba, aby poradzić sobie z efektywnym treningiem siłowym a takie ćwiczenia prowadzą do obniżenia kondycji i ogólnej wydolności organizmu.

Mity o treningu siłowym kobiet coraz częściej odchodzą w zapomnienie. Regularne uprawianie ćwiczeń pomaga uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz wspomóc proces rzeźbienia sylwetki.

Trening siłowy kobiet – fakty

Trening siłowy kobiet daje szansę na szybkie rozbudowanie masy mięśniowej. Włączenie go do swojego planu daje zaskakujące efekty. Wśród najważniejszych faktów znajduje się przekonanie, że takie ćwiczenia prowadzą do ujędrnienia ciała oraz poprawy wyglądu skóry dzięki efektywnemu spalaniu tkanki tłuszczowej. Ponadto siłownia pozwala wzmocnić poszczególne partie mięśniowe, a trening z wykorzystaniem obciążenia prowadzi do przyspieszenia przemiany materii i metabolizmu. Kolejny fakt mówi o dobroczynnym działaniu treningu siłowego na poziom stresu oraz uwalnianie endorfin – hormonów szczęścia. Ostatnie przekonanie głosi, że kobiety trenujące na siłowni są pewniejsze siebie i znacznie łatwiej akceptują swoje słabości.

Trening siłowy kobiet owiany jest mitami, które powoli odchodzą w zapomnienie. Obecnie kobieta na siłowni nie wzbudza sensacji, a trening siłowy pozwala jej na efektywne wymodelowanie ciała. 

0 %