Moda

Co ubrać na imprezę firmową? Porady i inspiracje

Impreza firmowa to zdecydowanie nie to samo, co piątkowe wyjście w gronie znajomych. Nawet jeżeli w Twojej pracy panują przyjacielskie stosunki i wszyscy zwracają się do siebie po imieniu, to jednak impreza firmowa ma zazwyczaj nieco bardziej formalny charakter. Z tego względu warto dokładnie przemyśleć swój ubiór i dopasować strój do tej okazji. W co zatem ubrać się na imprezę firmową? 

Impreza czy spotkanie integracyjne? 

Pojęcie imprezy firmowej jest bardzo szerokie. Często pod tą nazwą kryje się jedynie wieczorne przyjęcie w gronie pracowników danego biura. Niemniej zdarza się, że mianem imprezy firmowej określa się tak naprawdę spotkanie integracyjne, którego zwieńczeniem ma być właśnie impreza z muzyką i tańcem. Jak się ubrać na imprezę firmową w takim przypadku? Jeżeli impreza ma ograniczać się tylko do pracowników danego biura, możecie śmiało samodzielnie ustalić dress code. Impreza będzie miała nieco luźniejszy charakter z uwagi na brak osób z zewnątrz. 

Impreza tematyczna 

Coraz popularniejsze stają się tzw. imprezy tematyczne, na których królują przebrania. Co ubrać na imprezę firmową w formie balu przebierańców? Przede wszystkim należy znać temat przewodni imprezy i na tej podstawie dobrać strój. Tematów jest całe mnóstwo – impreza może być osadzona w konkretnych realiach historycznych, nawiązywać do filmu lub być klasycznym balem maskowym. Czego nie ubierać na imprezę firmową w takim przypadku? Nie psuj innym i sobie zabawy! Puść wodze fantazji i nie zakładaj klasycznej małej czarnej, czy ślubnego garnituru. Stroju nie musisz kupować – możesz skorzystać z usług wypożyczalni lub zapytać w najbliższym teatrze o możliwość wypożyczenia kostiumu. W przypadku balu markowego sprawa jest nieco prostsza. Tu tak naprawdę liczy się maska, a nie strój. Tę możesz wykonać samodzielnie albo wykonać wraz z dziećmi. Jeżeli nie czujesz się na siłach lub zwyczajnie nie lubisz tego typu zajęć, po prostu kup maskę w sieci. Będzie to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. 

Potencjalni klienci i zarząd na imprezie firmowej 

Co wypada ubrać na imprezę firmową, gdy gośćmi będą potencjalni (lub obecni) klienci, a także członkowie zarządu? Wówczas obowiązują stroje koktajlowe, możesz także sięgnąć po klasyczną małą czarną lub garnitur. Celem takiej imprezy jest jak najlepsze zaprezentowanie firmy oraz jej pracowników, dlatego prezencja ma tu szczególne znaczenie. Stroje powinny być eleganckie i schludne. Nie jest to raczej dobra okazja do zaprezentowania się w ultra krótkiej mini lub sukience, która więcej odsłania niż zasłania. Panowie natomiast powinni pamiętać o dobraniu odpowiedniego rozmiaru garnituru. Zbyt opięty bądź za luźny garnitur nie prezentuje się zbyt korzystnie. Nie należy również przesadzać z dodatkami i biżuterią. W zupełności wystarczą subtelne akcenty, np. kolczyki, naszyjnik, większych rozmiarów bransoletka, a dla panów zegarek lub sygnet. Funkcję dekoracyjną mogą również spełniać spinki do mankietów. Warto postawić na stonowane kolory, bez nadmiernie jaskrawych wzorów. 

0 %