Moda

Tatuaż na kostce – czy tatuaż na kostce boli? Wzory i inspiracje 

Tatuaże stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Swoje ciało zdobią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co więcej, tatuaże na stałe weszły do kanonu mody, noszą je na swoim ciele celebryci, czy inne znane osobistości. Jedynym z najbardziej popularnych, zwłaszcza wśród kobiet jest tatuaż na kostce. Czy jest to miejsce bardzo bolesne? Czy nadaje się na pierwszy tatuaż? Jakie wzory będą najbardziej odpowiednimi pomysłami na wytatuowanie takich miejsc ciała? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Czy tatuaż boli? 

Damski tatuaż na kostce cieszy się w ostatnim czasie ogromnym uznaniem. Wiele kobiet traktuje taki element jako ozdobę swojego ciała, która rewelacyjnie komponuję się z wieloma stylizacjami, zarówno casualowymi, jak i bardziej eleganckimi. Każdy zadaje sobie jednak pytanie, czy tatuaż na kostce jest bolesnym miejscem? 

Na naszym ciele istnieje kilka najbardziej wrażliwych miejsc do tatuaży. Ze względu na małą ilość tkanki tłuszczowej cała stopa, jak również okolice kości należą do jednych z najbardziej bolesnych miejsc na wykonanie tatuażu. Do tej samej grupy z całą pewnością zaliczyć możemy takie obszary naszego ciała jak: miejsce za uszami, żebra, pachy, okolice oraz miejsca intymne, usta i brwi, czy powieki. Warto więc zatem przygotować się na to, iż tatuaż na kostce może należeć do bardziej bolesnych. Warto skusić się na początek na mały wzór, a ponadto wybrać najbardziej odpowiedni moment na wykonanie tatuażu. Jeżeli chodzi o kobiety, najbardziej odporne na ból jesteśmy tuż po menstruacji. Jeśli zatem mamy regularne cykle, warto zapisać się na seans zaraz po zakończeniu miesiączki.

Poznaj wzory tatuaży, które doskonale będą prezentować się kostce i nigdy nie wychodzą z mody

Wzory tatuażu na kostce to ogromny wachlarz różnorodnych motywów. Wszystko zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań i preferencji. Możemy zdecydować się na tatuaże czarno-białe, bądź droższe, kolorowe. Warto na samym początku zastanowić się także nad rozmiarem. Jeśli jest to nasz pierwszy tatuaż, warto postawić na mały wzór, którego wykonane nie zajmie dłużej niż godzinę. Wówczas nawet jeśli ból będzie dla nas bardzo trudny do zniesienia, istnieje spora szansa, że na jednym spotkaniu uda się zakończyć pracę.

Tatuaż na kostce inspiracje może czerpać z naszego życia. Będzie to wówczas tzw. tatuaż personalizowany. Bardzo wiele osób decyduje się na wytatuowanie, także na kostce inicjałów, imienia ważnej dla siebie osoby, daty urodzenia dziecka, ślubu czy innej magicznej chwili naszego życia. 

Także wzory graficzne wciąż są bardzo chętnie wykorzystywane. Cały czas z mody nie wychodzą motywy roślinne – kwiaty takie jak róża. Wyjątkowo designerskie są dwie kostki do gry domino. Także zwierzęta cieszą się wciąż dużym uznaniem i popularnością – uroczy motyl, twarz wilka, sowa. Wiele kobiet decyduje się również na wytatuowanie symbolu nieskończoności, który przypomina im o ich niekończącej się sile ducha. 

Tatuaż na kostce to wyjątkowo atrakcyjna ozdoba naszego ciała. Zdecyduj się na konkretny wzór i podaruj sobie unikalny design. 

 

0 %