Trening

Sposoby na utrzymanie wysportowanej sylwestki. Sprawdzone metody

Zadbane ciało to najczęściej także zdrowe ciało. Nie trzeba również mówić o tym, że szczupła sylwetka sprawia, że znakomicie prezentujesz się w większości ubrań oraz czujesz się piękna i pewna siebie. W wielu przypadkach jest ona efektem wielu godzin spędzonych na aktywności fizycznej, sporej samodyscypliny i rozmaitych wyrzeczeń związanych z odżywianiem się. Pamiętaj o tym, że osiągnięcie wymarzonego wyglądu wcale nie stanowi końca drogi do celu. Musisz bowiem postarać się o to, by go utrzymać. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które znacząco Ci to ułatwią!

Sprawdzone tricki na utrzymanie wysportowanej sylwetki

Pierwszy z nich, który nigdy nie zawodzi, to dbanie o to, by regularnie uprawiać sport. Nie możesz spoczywać na laurach, gdyż konieczne jest pozostawanie w ruchu, aby stymulować mięśnie do pracy, a także spalać kalorie. Zadbaj o to, by nie była to dla Ciebie kara, tylko miła forma spędzania wolnego czasu. W tym celu znajdź dyscyplinę, która sprawia Ci przyjemność, odwiedzaj siłownię z przyjaciółmi oraz w miarę możliwości rezygnuj z samochodu i komunikacji publicznej na rzecz pieszych spacerów. Nie obciążaj organizmu zbyt intensywnymi treningami, ale także nie decyduj się wyłącznie na niezbędne minimum. Ciekawą opcją będzie odbycie konsultacji z trenerem personalnym, który stworzy dla Ciebie plan dostosowany do Twoich potrzeb i kondycji, co znajdzie odzwierciedlenie w efektywności działań. Szczupła sportowa sylwetka to jędrne i piękne kształty. Jak nie stracić masy mięśniowej wraz z pozbyciem się zbędnego tłuszczu? Kluczowy jest odpowiednio zbilansowany jadłospis złożony z posiłków obfitujących w białko i inne składniki odżywcze. Zadbaj, by na Twoim talerzu często pojawiało się dobrej jakości mięso, ryby i tłuszcze roślinne. Nie daj się też skusić tak zwanym dietom cud, które mają bardzo niską kaloryczność i z dużym prawdopodobieństwem przysporzą Ci problemów w postaci złego samopoczucia, niedoboru witamin oraz kilogramów, które prędzej czy później wrócą.

Pozbyć się złych nawyków i żyć w zgodzie ze sobą

Zastanawiasz się, czy można utrzymać wysportowaną sylwetkę na dłużej? Oczywiście, że tak! Musisz jednak wiedzieć, że w tym celu konieczne będzie wprowadzenie do swojego codziennego życia zdrowych nawyków i wyeliminowanie tych, które Ci nie służą. Troszczenie się o swoje ciało to długotrwały proces, a nie krótkoterminowe zadanie do zrealizowania i wykreślenia z listy. Zrezygnuj z żywności o wysokim stopniu przetworzenia, a gdy będziesz miała chęć na coś słodkiego, przygotuj samodzielnie deser z owoców, wyśmienity koktajl lub ciasto słodzone daktylami, zamiast sięgać po czekoladki, czy kolorowe napoje z dużą zawartością cukru. Utrzymanie wysportowanej sylwetki przyjdzie Ci dużo łatwiej gdy znajdziesz czas na zabiegi pielęgnacyjne. Specjalne i regularne masaże oraz stosowanie kosmetyków przeciwdziałających cellulitowi pomoże dodatkowo ujędrnić ciało i podkreślić efekty wypracowane podczas treningów. Tak kompleksowe podejście stanowi sprawdzoną receptę na sukces. 

0 %