Uroda

Sombre – co to jest? Jak zrobić?

Złote refleksy we włosach nadają blasku i ocieplają całą twarz. Subtelne przejścia kolorystyczne są alternatywą dla tych kobiet, które cenią sobie modny wygląd i eleganckie piękno. Sombre podbiło serca kobiet ze względu na delikatność wyrazu i wydobycie naturalnego piękna włosów. 

Co to jest sombre?

Sombre, czyli soft ombre (lekkie ombre) to zabieg, który polega na pozostawieniu naturalnego odcienia włosów u nasady i delikatnym rozjaśnianiu końcówek o jeden lub dwa tony. Pasma włosów nie są równomiernie koloryzowane, ponieważ jest to delikatne i subtelne przejście, dzięki czemu zachować można naturalny odcień. Różnica w gradiencie odcieni włosów daje efekt muśnięcia słońca, dlatego widoczne są przepiękne, złote refleksy. Jak dokładnie wygląda sombre, zależy od wyjściowego odcienia włosów, na których będzie przeprowadzony zabieg. Jest to więc kwestia indywidualna, jednak to właśnie ten aspekt czyni sombre tak wyjątkowym rodzajem koloryzacji.

Czy sombre jest dla Ciebie?

Zabieg sombre zdecydowanie nadaje lekkości oraz objętości. W efekcie twarz wydaje się być rozświetlona, a rysy bardziej miękkie i delikatne. Jeśli masz cienkie włosy, to sombre będzie dobrym wyborem. Optyczne nadanie objętości włosom sprawi, że Twoja twarz nabierze subtelnego wyrazu.  Sombre doskonale sprawdzi się u blondynek, dając efekt naturalnego rozjaśnienia. Co najważniejsze – zabieg ten starcza na wiele miesięcy. Nie widać po nim odrostów, więc włosy nie muszą być poddawane kolejnym koloryzacjom. 

Jak zrobić sombre?

Sombre najlepiej zrobić w salonie fryzjerskim, szczególnie, jeśli włosy są cienkie i delikatne. Warto, aby zajął się nimi profesjonalista. Jeśli jednak sądzisz, że poradzisz sobie z tym w domu, to należałoby najpierw sprawdzić, jak zrobić sombre krok po kroku. Przede wszystkim należy rozjaśnić pojedyncze pasma w okolicy 2 -3 cm od nasady włosów. Robić to trzeba na włosach zewnętrznych, a wewnętrzne zostawić w naturalnym kolorze. Następnie, schodząc w dół, poddaje się koloryzacji pozostałą długość włosów. Najbardziej intensywnie rozjaśnia się końcówki. Pamiętaj, że farba, którą chcesz zastosować, może być tylko o 2 – 3 tony jaśniejsza od Twoich naturalnych włosów. Podczas nakładania koloru zwróć uwagę również na to,żeby zmywać farbę od góry co jakiś czas. Uzyskasz wtedy naturalne refleksy.

Sombre blond – jak wybrać?

W zależności od typu urody, każdej kobiecie pasuje inny odcień blond. Aby efekt był naturalny, przejścia między odcieniami powinny charakteryzować się płynnością. Kobiety z naturalną urodą blondynki pozwolą sobie na jasne palety barw. Panie z cerą oliwkową sięgną po ciemny blond. Posiadaczki brązowych lub piwnych oczu zdecydują się na nieco ciemniejsze kolory farb do włosów. Przy ciemnej karnacji sprawdzi się sombre w beżowym blondzie. Można zatem wybierać pomiędzy ciepłym, platynowym, popielatym czy ciemnym blondem. Należy wówczas dopasować odcień do swojej karnacji, koloru oczu i naturalnej barwy włosów. 

Sombre stało się modne i cieszy się niesłabnącą popularnością. Kobiety cenią sobie naturalny i elegancki efekt tego rodzaju koloryzacji. Zabieg sombre ujmuje lat, dodaje blasku, a także sprawia, że fryzura każdego dnia prezentuje się świeżo i ponadczasowo. 

0 %