Uroda

Skórki przy paznokciach – jak je w bezpieczny sposób usunąć?

Usuwanie skórek przy paznokciach to jeden z etapów wykonania manicure. Dzięki temu dłonie elegancko się prezentują, a same paznokcie są gotowe do dalszej stylizacji. Dlatego warto wiedzieć, jak usuwać skórki przy paznokciach w bezpieczny sposób i czy można to zrobić bez cążek i nożyczek. Poniższy artykuł prezentuje najważniejsze rady dotyczące tego zagadnienia. Dzięki temu usuwanie skórek będzie możliwe nawet w domu.

Skórki przy paznokciach – jak usunąć je w bezpieczny sposób?

Usuwanie skórek to jeden z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Można go wykonać w salonie kosmetycznym, jak również samodzielnie w domu. Tego typu zabieg należy zacząć od zmiękczenia skórek. To jedna z najważniejszych zasad, która znacznie ułatwia jego wykonanie. Jak zmiękczyć skórki przy paznokciach? Można zanurzyć palce na kilka minut w ciepłej wodzie z odrobiną mydła. Ale równie dobrze można wykonać stylizację po kąpieli. Po zmiękczeniu skórek można je delikatnie odsunąć. Przydatne do tego będą szpatułka kosmetyczna, kopytko czy metalowy przyrząd przeznaczony do usuwania skórek. Ważne, by zastosowane akcesoria miały miękką powierzchnię, która chroni płytkę paznokcia przed porysowaniem. W kolejnym etapie warto sięgnąć po cążki lub nożyczki. Wybór przyrządu zależy od umiejętności, przy czym cążki są polecane dla osób początkujących. Niewielkie nożyczki wymagają większej wprawy. Samo wycinanie skórek nie powinno być zbyt głębokie, bo może prowadzić do niewielkiego krwawienia.

To, o czym należy bezwzględnie pamiętać, to umycie i dezynfekcja akcesoriów po usuwaniu skórek. Dotyczy to również przyrządów stosowanych w salonie kosmetycznym. Jest to o tyle ważne, że akcesoria zbierają martwy naskórek, który często jest siedliskiem bakterii. Wycinanie skórek zajmuje trochę czasu (szczególnie początkującym styliskom), jednak wystarcza na 2, a nawet 3 tygodnie. Długość zależy od indywidualnych preferencji, czyli tempa odrastania skórek.

Co na skórki przy paznokciach? Odpowiednie preparaty

Użycie cążek i nożyczek to nie jedyny sposób na skuteczne usunięcie skórek. Inną metodą, którą warto przetestować, jest peeling. Dobrze przygotowany pozwala w łatwy sposób uporać się z tym nieestetycznym problemem. Stosuje się go przede wszystkim w manicure japońskim oraz bezcążkowym. Ten drugi polega na zmiękczeniu, a następnie wypchnięciu skórek. Jeszcze innym chętnie wybieranym rozwiązaniem są żele rozpuszczające skórki, które można kupić w aptece lub w drogerii. Wystarczy nałożyć grubą warstwę preparatu na skórki i odczekać kilka minut. Należy przy tym pilnować, aby kosmetyk nie dostał się do oczu. Po upływie określonego czasu można odsunąć skórki z paznokcia za pomocą szpatułki kosmetycznej, a nadmiar kosmetyku usunąć, wykorzystując do tego wodę z mydłem. Zaletą żelu jest szybkie i bezbolesne działanie. Niestety, te dwa rozwiązania sprawdzają się u osób, które mają delikatne skórki. W przypadku grubszych warto regularnie stosować kremy zmiękczające lub preparaty z witaminą A. Dzięki nim zabiegi pielęgnacyjne będą dużo łatwiejsze.

Usuwanie skórek przy paznokciach – czego nie wolno robić?

Jak wycinać skórki przy paznokciach w bezpieczny sposób? Należy używać do tego odpowiednich akcesoriów. Są to wspominanie wyżej cążki i nożyczki. Na pewno należy zrezygnować z frezarki i radełka. To akcesoria przeznaczone dla wprawionych stylistek i lepiej z nich nie korzystać w domowych warunkach. Niewskazany jest również popularny pilnik. Jego zastosowanie może skończyć się poszarpaniem skórek i nierównościami, a w konsekwencjami drobnymi ranami. Generalnie usuwanie skórek należy wykonywać bardzo delikatnie. Zabronione jest zdrapywanie, ciągnięcie lub wyrywanie skórek. Takie działanie może bowiem skutkować uszkodzeniem paznokcia.

Usuwanie skórek to popularny zabieg, który można wykonać samodzielnie w domu. Warto jednak wiedzieć, jak zrobić to w bezpieczny sposób i z jakich akcesoriów korzystać. Dzięki temu nieestetycznie wyglądające skórki przestaną być problemem.

0 %