Dieta

Przepis na domowy spalacz tłuszczu. Krok po kroku

Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej wymaga poświęcenia czasu oraz wysiłku. Niezbędna jest zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Osoby, które marzą o szybkich efektach, często posiłkują się dodatkowymi pomocami w postaci suplementów mających za zadanie przyspieszyć spalanie tłuszczu. Całe szczęście, taki środek można zrobić samodzielnie w domu, z łatwo dostępnych składników.

Termogeniki, czyli naturalne spalacze tłuszczu

Czy istnieje magiczna substancja, która pozwoli w ekspresowym tempie zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej? Oczywiście, że nie. Jednak można w bezpieczny sposób wspomóc proces odchudzania i przyspieszyć widoczność efektów. Służy temu domowy spalacz tłuszczu, którego składniki w naturalny sposób pobudzają metabolizm, podnoszą wydolność, dodają energii oraz sprawiają, że kalorie spalane są znacznie szybciej. Substancje, które wykazują takie działanie nazwano termogeniki – podnoszą temperaturę komórek, co wpływa na przyspieszenie przemiany materii. Organizm zużywa więcej energii, a to przekłada się na utratę wagi. Termogeniki z łatwością można znaleźć w domowej spiżarni. Należą do nich pieprz cayenne, cynamon, imbir, kurkuma, kofeina (zawartą w kawie, zielonej lub czerwonej herbacie) czy witamina C (znajdująca się w cytrynie).

Przepis na domowy spalacz tłuszczu

Najlepszy spalacz tłuszczu zwiększy termogenezę organizmu, co w połączeniu z deficytem energetycznym wynikającym ze stosowania diety i aktywności fizycznej przyniesie szybkie efekty. Sam przepis na spalacz tłuszczu jest zaś banalnie prosty, wystarczy wykorzystać: pół szklanki gorącej wody, 2 łyżeczki sypanej kawy, 1 cm świeżego imbiru, pół łyżeczki cynamonu, szczyptę pieprzu cayenne i szczyptę kurkumy.

Zalej kawę gorącą wodą i parz przez ok. 10 minut. Imbir zetrzyj na tarce o drobnych oczkach, dodaj do naparu oraz zostaw na 5 minut. Odsącz wywar przez gazę, wsyp przyprawy, a na koniec dokładnie zamieszaj. Taki napój najlepiej pić bezpośrednio przed treningiem – doda energii, podniesie wytrzymałość organizmu i spowoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Wspomaganie odchudzania – czy może być skuteczne?

Odchudzanie przyniesie najlepsze efekty, jeśli będzie dobrze zaplanowanym procesem. Czy domowy spalacz tłuszczu działa i może być jego ważnym elementem? Tak, ale tylko pod warunkiem, że zostanie połączony z dietą oraz aktywnością fizyczną. Należy stosować go jako pomoc, a nie jedyny środek do odchudzania. To, jak działa spalacz tłuszczu, będzie zależało od ogólnego wysiłku podjętego na rzecz redukcji zbędnych kilogramów. Takimi naturalnymi środkami można śmiało zastąpić suplementy z apteki – tym bardziej że przygotowanie domowego spalacza tłuszczu nie wymaga wiele wysiłku. Poza tym warto włączyć do diety jak największą ilość termogeników, dodając pikantne przyprawy do jedzenia oraz pijąc zieloną i czerwoną herbatę. Picie szklanki wody z sokiem z cytryny też sprawi, że skuteczność odchudzania będzie znacznie większa, a przede wszystkim bezpieczna oraz wolna od efektu jo-jo.

0 %