Uroda

Popękane pięty – co robić, aby pozbyć się problemu?

Popękane pięty wpływają na estetykę i zdrowie naszych stóp. Niestety, są one codziennie narażone na czynniki, które sprzyjają pęknięciom. Popękana skóra stanowi idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów. Szczególnie destrukcyjny wpływ na nasze pięty mają nadwaga i nieodpowiednie obuwie, szczególnie buty na obcasie. Przyczyną pęknięć jest nieodpowiednie nawilżenie skóry w tej okolicy. Zastanawiasz się, co zrobić na suche pięty? Poniżej znajdziesz wskazówki, jak reagować i czego używać.

Co jest dobre na popękane pięty? Przyczyny problemu

Jeśli masz problem z popękanymi stopami i  zastanawiasz się, co na suche pięty sprawdzi się najlepiej, musisz najpierw poznać przyczynę tego zjawiska. Głównym czynnikiem jest odwodniona i nieodpowiednio nawilżona skóra. Nadmierna utrata wody prowadzi do rogowacenia naskórka, który ma tworzyć  dodatkową barierę ochronną. Niestety, skutkiem nieodpowiedniego nawilżenia skóry jest niewłaściwa jej regeneracja. Do kolejnych czynników negatywnie wpływających na nasze pięty, tak jak w przypadku całego ciała, można zaliczyć warunki atmosferyczne. Szczególnie destrukcyjne działanie mają niskie temperatury i suche powietrze. Z pewnością także chodzenie boso lub w nieodpowiednim obuwiu nie wpływa dobrze na kondycję naszych stóp. Buty stanowią dla nich dodatkową ochronę, jeśli więc zrezygnujemy z niech całkowicie, zrezygnujemy również z bariery ochronnej. Z podobnych powodów nieodpowiednim wyborem dla naszych stóp będzie również obuwie, które ich nie zakrywa. Poza naszymi ulubionymi klapkami szkodliwy wpływ na pięty mają buty na obcasie.

Popękane pięty – co robić, żeby pozbyć się problemu?

Jak prawidłowo zadbać o skórę naszych pięt? Wyjaśnijmy, jak prawidłowo dbać o stopy, żeby cieszyć się zawsze piękną i zdrową skórą. Jeśli chcesz, aby wyglądały zachwycająco każdego dnia, musisz pamiętać o odpowiedniej ich ochronie. Dlatego też zrezygnuj z nawyku przemieszczania się boso po domu i ogranicz chodzenie w butach na obcasie. Ponadto zadbaj o odpowiednią pielęgnację i nawilżenie pięt. O stopy powinno dbać się codziennie, a rytuał ich pielęgnacji zawsze powinno zaczynać się od dogłębnego ich oczyszczenia i namoczenia. Na popękane stopy z przesuszoną skórą zły wpływ ma gorąca woda. Dlatego też, ustawiając odpowiednią temperaturę wody podczas ich mycia, pamiętaj, że nie może być ona ani zbyt gorąca, ani zbyt zimna. Do moczenia stóp możesz używać specjalnej soli, która dodatkowo zmiękczy naskórek. Równie ważne jest dokładnie osuszenie ich po kąpieli wodnej ręcznikiem. Prawidłowe nawilżenie skóry w tej okolicy możesz uzyskać, stosując dwa razy dziennie kremy nawilżające i raz w tygodniu specjalny peeling.

Wiesz już co zrobić na suche pięty, jednak, żeby osiągnąć sukces, musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji ich codziennie. Stosowanie kremów raz na jakiś czas nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, dlatego też musisz używać ich regularnie i to najlepiej rano i wieczorem.

Suche pięty – co zrobić, żeby pozbyć się  problemu? Jakich kremów używać?

Kiedy idziemy do sklepu i widzimy szeroki wybór kremów, zastanawiamy się, co jest dobre na popękane pięty. Zarówno na spękane, jak i suche stopy idealny będzie kosmetyk, który w swoim składzie zawiera mocznik. Zastanawiając się, co na suche pięty najlepiej wybrać, zwróć więc uwagę na preparaty z większą zawartością mocznika. Mocznik to naturalny składnik nawilżający, dlatego też dba o odpowiednie nawodnienie naszej skóry i jest dobrze przez nią tolerowany. Ponadto tworzy dodatkową barierę ochronną. Poza tym nie ma on konkurentów w wyrównywaniu poziomu nawilżenia skóry, a dodatkowo złuszcza i zmiękcza naskórek, dlatego też kremy z jego wysoką zawartością sprawią, że Twoje stopy staną się idealnie gładkie.

Do pozostałych komponentów, które zadbają o odpowiednie nawilżenie naszej skóry, można zaliczyć inne składniki pochodzenia naturalnego, takie jak oleje i masła, które wspomogą regenerację płaszcza hydrolipidowego, nawilżą stopy i stworzą dodatkową warstwę ochronną. Ponadto dobrymi składnikami, jakie załagodzą podrażnienia, będą pantenol i alantoina.

0 %