Uroda

Peeling skóry głowy – jak zrobić to skutecznie?

Peeling kojarzy nam się bardziej z pielęgnacją ciała niż włosów. Jednak warto wiedzieć, jak wykonać peeling skóry głowy, by cieszyć się piękną kondycją swojej największej ozdoby – włosów. Przekonaj się, jak wiele zależy od dobrej pielęgnacji i czytaj dalej.

Peeling skóry głowy – dlaczego warto go wykonywać?

Kondycja Twoich włosów nie zależy tylko i wyłącznie od dobrania odpowiedniego szamponu czy odżywki. Możesz im pomóc w jeszcze inny sposób – stosując peeling skóry głowy. Jak zrobić skuteczny preparat, dowiesz się z tego artykułu. Ale teraz kilka słów o tym, dlaczego warto.

Peeling skóry głowy niezwykle łatwo wykonać w domu. Możesz skorzystać z peelingów gotowych lub samodzielnie zrobić go w swoim domowym zaciszu. Na początku warto spróbować zrobić go samemu, by sprawdzić, czy to na pewno jest dla Ciebie. Jakie są główne zalety stosowania peelingu skóry głowy?

 • Pozbycie się martwych, łuszczących komórek naskórka, które mogą powodować świąd skóry,
 • Pobudza mikro krążenie skóry,
 • Odetkanie ujść gruczołów łojowych, dzięki czemu składniki aktywne z kosmetyków mogą lepiej się wchłonąć,
 • Poprawa kondycji włosów – gdy skóra się łuszczy, przetłuszcza, przekłada się to również na wygląd włosa, który jest osłabiony i może nawet zacząć intensywniej wypadać.
 • Sprawia, że włos jest uniesiony już od nasady,
 • Włosy mniej się przetłuszczają,
 • Redukuje podrażnienia,
 • Skóra głowy jest dobrze oczyszczona z resztek zanieczyszczeń i kosmetyków,
 • Zwiększa porost włosów,
 • Włosy stają się mocne i bardziej lśniące.

Peeling skóry głowy – kiedy włosy go potrzebują?

Nie zawsze wykonanie peelingu będzie konieczne lub nie będzie wymagało dużej częstotliwości. Ale kiedy warto go zrobić? Oto kilka powodów:

 • Podrażniona i zaczerwieniona skóra,
 • Słabe, łamliwe włosy,
 • Swędząca skóra głowy,
 • Mocno przetłuszczające się włosy,
 • Pozbawione objętości, „oklapnięte” włosy,
 • Łupież,
 • Wypadanie włosów,
 • Brak wzrostu włosów lub bardzo wolny wzrost,
 • Występowanie na skórze krostek.

Jeśli któryś z tych problemów Cię dotyczy – nie wahaj się. Peeling skóry głowy może być w tym wypadku niezwykle pomocny i poprawi kondycję zarówno skóry, jak i włosów.

Peeling skóry głowy – jak zrobić to dobrze?

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić peeling do skóry głowy, to za moment dowiesz się wszystkiego. Peeling jest jedną z najprostszych i najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej skóry i włosów. Dzięki niemu staną się piękne, lśniące, mocne i dobrze odżywione. Skóra głowy jest niezwykle delikatna i podatna na wszelkie podrażnienia, więc pamiętaj by peeling, był wykonany w łagodny sposób.

Jak wykonać peeling skóry głowy krok po kroku?

Aby dobrze zrobić peeling skóry głowy, wystarczy, że zastosujesz kilka kroków:

 • Dobrze zmocz włosy wodą i poczekaj, aż z nich odcieknie. Nie nakładaj peelingu na całkiem mokre włosy.
 • Teraz możesz już nałożyć peeling.
 • Po nałożeniu peelingu przejdź do delikatnego masażu. Nie musi trwać długo – wystarczą 2 albo 3 minuty. Masowanie wykonaj kolistymi ruchami, opuszkami palców.
 • Możesz przejść do spłukiwania. Pamiętaj, by zrobić to dokładnie, tak by we włosach i na skórze nie pozostały żadne drobinki. Jeśli był to peeling z dodatkiem glinki konieczne, będzie umycie włosów szamponem.
 • Po wykonanym peelingu na włosy nałóż maskę, która skutecznie odżywi Twoje włosy.
 • Spłucz maskę i pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia.

I jeszcze jeden tip dla Ciebie! Jeśli Twoje włosy są bardzo suche – zwłaszcza ich końcówki, możesz nałożyć na nie odżywkę przed samym wykonaniem peelingu.

Peeling skóry głowy – jak często możesz go robić?

Wiesz już, jak zrobić peeling skóry głowy by był skuteczny i przyniósł Twojej skórze i włosom pożądane efekty. Jednak przed Tobą jeszcze jedno pytanie o peeling skóry głowy – jak często? Kiedy Twoja skóra i włosy wymagają intensywniejszej pielęgnacji, są w złej kondycji, skóra łuszczy się, a włosy są słabe i wypadają – zacznij od pielęgnacji peelingiem raz w tygodniu. Aby zabieg przyniósł efekt — pamiętaj, by wykonywać go bardzo regularnie.

Kiedy już zauważysz poprawę, zmniejsz częstotliwość i rób peeling raz na dwa tygodnie. Obserwuj swoje włosy i skórę i dostosuj ilość wykonywanych zabiegów do siebie. Być może wystarczy Ci jeden peeling w miesiącu, by Twoje włosy mogły utrzymać zdrowy i piękny wygląd. Nie zapominaj o systematyczności, a na pewno osiągniesz pożądany cel.

0 %