Uroda

Kręcone włosy bez użycia ciepła – czy to możliwe?

Stylizacja włosów przy użyciu narzędzi wykorzystujących ciepło – takich jak prostownica czy lokówka – w znaczący sposób obciąża i niszczy strukturę włosa. Wprawdzie korzystanie z urządzeń tego typu raz na jakiś czas może być usprawiedliwione, jednak stosowanie lokówki na co dzień nie powinno stać się rutynowym zabiegiem. Istnieje wiele alternatywnych sposobów umożliwiających posiadaczkom prostych włosów osiągnąć przepiękny efekt loków i fal. Takie metody nie wymagają nawet zakupu żadnych specjalnych akcesoriów, ale jednak warto zaopatrzyć się w podstawowe kosmetyki, utrwalające fryzurę. Jak zakręcić włosy bez użycia ciepła?

Metody tradycyjne – papiloty

Jak pokręcić włosy bez użycia ciepła? Pierwsze na myśl przychodzą metody tradycyjne. Kręcenie loków na papiloty to niezwykle praktyczna metoda, jednak wciąż bardzo często wybierana przez wiele kobiet. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnorodnych papilotów – w zależności od ich długości, kształtu oraz grubości możliwy jest do uzyskania różny stopień skrętu. Jest to gadżet wykonany z niezwykle miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału. Dzięki temu z powodzeniem można włosy zawinąć na papiloty i położyć się spać. Należy pamiętać o odpowiednim sposobie aplikacji, ponieważ na papilocie powinny zostać owinięte wilgotne pasma. Trzeba je zawinąć ciasno, a papilot zakręcić w supeł i docisnąć do głowy. Zastanawiając się jak pofalować włosy bez stosowania ciepła, warto także pamiętać o staromodnych wałkach. Wbrew pozorom – nie trzeba ich używać na gorąco. Włosy pozostawione na zimnych wałkach również uformują się w estetyczne fale.

Instagramowy hit czyli pasek do szlafroka

Obecnie kręcone włosy są niezwykle popularne. Wraz z tym trendem, w mediach społecznościowych pojawia się coraz większa ilość różnorodnych metod pozwalających w łatwy sposób osiągnąć skręt włosów. Metodą, która w ostatnim czasie podbiła Instagram, jest stworzenie loków poprzez odpowiednie owinięcie włosów wokół paska do szlafroka. Jest to przedmiot, który każdy posiada we własnym asortymencie. Kręcenie włosów bez użycia ciepła za pomocą tej metody możliwe jest zarówno na krótkich, jak i długich kosmykach. Dużą zaletą paska jest też to, że nie powoduje on dyskomfortu podczas snu. Wilgotne włosy, świeżo po myciu, należy podzielić na dwie części i uformować estetyczny przedziałek. Pasek umieścić na środku głowy, tak aby jego końce swobodnie zwisały po bokach. Następnie z każdej strony zapleść warkocz, którego jedną częścią jest właśnie pasek do szlafroka. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie końcówek gumkami. W przypadku gdy pasek okaże się za długi, można po prostu złożyć go na pół. Bardzo podobnym sposobem, który również stał się hitem internetu, jest kręcenie włosów bez użycia ciepła z zastosowaniem skarpetek. To rozwiązanie pozwalające osiągnąć nieco bardziej zdefiniowany skręt. Można wybrać około 7/8 długich skarpet i wokół nich owinąć kosmyki włosów. Im więcej pasm, tym loki będą bardziej zwarte, przypominające sprężynki. Dzięki tym dwóm metodom w bardzo prosty i szybki sposób można uzyskać kręcone włosy bez stosowania ciepła.

W jakie kosmetyki warto się zaopatrzyć?

Zastanawiając się jak pokręcić włosy bez użycia ciepła, warto wybrać się do drogerii i zaopatrzyć w podstawowe suplementy, pomagające utrwalić uzyskany efekt. Przede wszystkim, podstawowym produktem, który będzie potrzebny jest spray bądź pianka poświęcona włosom kręconym. Jeżeli taka fryzura ma być noszona na co dzień, nie zaszkodzi też regularne stosowanie szamponu i odżywki dla osób posiadających loki. Trzeba pamiętać o tym, że wszystkie kosmetyki powinny zostać odpowiednio dobrane do rodzaju włosów. Często przydatna może okazać się także pianka teksturyzująca. Powinna zostać wmasowana w wilgotne włosy, tuż przed rozpoczęciem procesu tworzenia loków. Warto pamiętać o tym, aby loków po wyschnięciu nie rozczesywać szczotką – jedyna dozwolona opcja to użycie grzebienia. Zdecydowanie lepiej jednak rozczesać kosmyki bezpośrednio po umyciu.

0 %