Uroda

Jak zrobić peeling z fusów kawy – domowy sposób

Peelingi są świetnym rozwiązaniem aby poprawić kondycję naszej skóry. Złuszczają obumarły naskórek, oczyszczają skórę, sprawiają, że ciało nabiera naturalnego blasku i piękna. Peelingi warto wykonywać regularnie, ponieważ pomagają utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji, a w zależności od rodzaju zastosowanego peelingu mają działanie ujędrniające, poprawiające ukrwienie, oczyszczające, zapobiegające cellulitowi.

Peeling z fusów kawy – domowy sposób na skuteczny peeling całego ciała!

Na rynku możemy spotkać całą paletę różnorodnych peelingów – cukrowych, chemicznych, mechanicznych oraz scruby czy peelingi kawitacyjne. Działanie większości z nich polega przede wszystkim na pozbyciu się zrogowaciałej warstwy naskórka przy jednoczesnym jej nawilżeniu. Część preparatów może również zawierać składniki aktywne, które powodują ujędrnienie lub odmłodzenie skóry. Ale jeśli chcesz, aby Twoja skóra była pięknie wygładzona, napięta i pełna blasku, nie musisz inwestować majątku w drogie specyfiki. Jeśli jesteś ciekawa, jak zrobić domowy peeling z kawy, który zapewnia wszystkie te korzyści, a przy tym jest ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem, to dobrze trafiłaś.

Czy peeling z kawy pomaga na cellulit?

Za powstawanie cellulitu odpowiada bardzo wiele czynników związanych ze stylem życia, a także indywidualnymi predyspozycjami. Aby skutecznie pozbyć się cellulitu, warto zabrać się do tego kompleksowo – od środka oraz od zewnątrz. Z pewnością peeling z kawy, dzięki bardzo wysokiej zawartości kofeiny, która jest substancją o aktywnym działaniu pobudzającym i poprawiającym krążenie, może przyczynić się do redukcji cellulitu. Mechaniczny proces złuszczenia naskórka poprzez fusy z kawy daje uczucie wygładzenia i napięcia, a regularnie nakładanie fusów z kofeiną na działo pobudza warstwy naskórka do metabolizmu tłuszczów usuwania toksyn. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zrobić peeling z kawy na cellulit, koniecznie czytaj dalej i poznaj przepisy, za które Twoje ciało i Twój portfel Cię pokochają!

Jak zrobić peeling z fusów kawy?

Receptura na peeling z kawy jest bardzo prosta, a co najważniejsze – składniki użyte do jego wykonania są dostępne dosłownie wszędzie. Do wykonania domowego peelingu z kawy najlepsze będą pozostałości (fusy) po kawie zmielonej w ekspresie. Jeśli nie masz ekspresu – zwykła kawa sypana też będzie w porządku. Najprostszą metodą na wykonanie peelingu jest zmieszanie fusów z wodą, aż do uzyskania konsystencji papki. Taki specyfik wystarczy mocnymi, okrężnymi ruchami wetrzeć w całe ciało, pozostawić na parę minut aby substancje zawarte w kawie miały możliwość zadziałania i dokładne spłukanie wodą. Taki peeling możesz również nałożyć na twarz, delikatnie wmasować i poczekać aż wyschnie. Kofeina zawarta w kawie pobudzi komórki skóry pomoże łagodzić stany zapalne, ma także działanie regenerujące i działa rewitalizująco.

A jeśli potrzebujesz mocniejszego złuszczenia ciała, dodaj do peelingu dwie łyżki cukru lub soli gruboziarnistej. Masaż ciała wykonany takim peelingiem będzie bardzo przyjemny, a jego działanie jeszcze bardziej intensywne i pobudzające mikro cyrkulację krwi.

Do peelingu warto też dodać substancje, które dodatkowo odżywią i nawilżą naszą skórę. Olej kokosowy to składnik, który powinnaś koniecznie wypróbować do swojego peelingu kawowego. Pamiętaj tylko, aby przed użyciem lekko go podgrzać, tak aby miał płynną konsystencję. Skóra po nałożeniu takiego peelingu będzie dodatkowo super nawilżona i pełna blasku, a regularne stosowanie oleju na skórze zapobiegnie jej starzeniu, a także pozytywnie wpłynie na jej regenerację. Oprócz oleju kokosowego możesz zastosować również inne oleje i substancje oleiste – olej z pestek winogron, oliwę z oliwek, tłustą śmietankę, rozgniecione awokado albo miód. Każda z tych substancji dzięki swoim unikalnym właściwościom w naturalny sposób wpłynie pozytywnie na Twoją skórę, dlatego warto przetestować wszystkie możliwości.

Zapach kawy dodatkowo pobudzi Twoje zmysły do działania, więc wykonanie takiego peelingu przy porannym prysznicu to same korzyści!

0 %