Uroda

Jak optycznie powiększyć usta? – domowe sposoby

Każdy marzy o pięknych, pełnych ustach! Znajdują się one w centralnej części naszej twarzy, więc niemalże od razu przyciągają wzrok. Chcemy, aby wyglądały przede wszystkim proporcjonalnie w stosunku do reszty twarzy, choć często jest zupełnie na odwrót. Nic straconego, ponieważ istnieje wiele bezinwazyjnych sposobów na powiększenie ust.

Jak powiększyć optycznie usta?

Najprostszym sposobem jest oczywiście makijaż – dzięki niemu możemy diametralnie odmienić wygląd naszej twarzy. Zazwyczaj wystarczy nam do tego zaledwie jeden kosmetyk, jednak im bardziej złożony makijaż ust, tym efekt powiększenia jest lepszy. Do powiększania ust kosmetykami możemy wykorzystać:

  • konturówkę,
  • szminkę,
  • korektor,
  • rozświetlacz,
  • bronzer.

Jak powiększyć usta konturówką? Właśnie ten produkt wykonuje większość pracy, ponieważ służy do obrysowania konturu ust. Nie musimy się tutaj trzymać naturalnie wyznaczonych granic – warto delikatnie wyjechać poza linię i dokonać małego oszustwa optycznie je powiększając. Później musimy tylko wypełnić kontury za pomocą szminki i gotowe! Najlepiej jednak nie przesadzać, ponieważ im bardziej przekroczymy granicę, tym bardziej będzie widać, że coś „podrasowaliśmy”.

Korektor, rozświetlacz i bronzer również odgrywają znaczącą rolę. Za pomocą korektora możemy niemalże całkowicie ukryć nasz naturalny kształt ust. Rozświetlacz nakładamy na środek górnej wargi oraz łuk kupidyna, co sprawia, że usta są nie tylko większe, ale również pełniejsze. Z kolei u osób, które obdarzone zostały sporymi ustami, pojawia się charakterystyczny cień tuż pod dolną wargą – możemy go wytworzyć przy użyciu bronzera.

Rynek kosmetyczny ciągle się rozwija, a producenci są świadomi tego, że niektóre osoby niekoniecznie chcą korzystać z medycyny estetycznej w celu powiększenia ust. Właśnie z tego powodu tworzone są specjalne błyszczki, które wzbogacone są o ostre przyprawy, takie jak chilli, które powodują, że usta stają się delikatnie spuchnięte, dzięki czemu widzimy efekt powiększenia. Co więcej, wiele firm ma w swoich ofertach specjalne zestawy konturówek, pomadek i błyszczyków, które są stworzone do optycznego powiększania ust. Takie produkty są zazwyczaj bardzo napigmentowane, co powoduje, że ciężko jest zauważyć, gdzie kończy się nasz naturalny kształt ust. Warto również wspomnieć o przyrządzie do bezinwazyjnego powiększania, który jest swoistą nakładką na usta. Proces powiększania polega na zasysaniu powietrza, gdy usta znajdują się w tym przedmiocie.

Jak optycznie powiększyć usta? – domowe sposoby

Nie zawsze musimy korzystać z produktów, które są stricte przeznaczone do optycznego powiększania ust. Istnieją również metody powiększania, do których możemy wykorzystać to, co mamy w domu. Jednym z nich jest robienie peelingów wykonywanych przy pomocy szczoteczki do zębów. Z jednej strony usuwamy martwy naskórek, a z drugiej usta są delikatnie podrażnione, dzięki czemu wydają się większe.

Innym sposobem jest skorzystanie z działania ostrych przypraw. Cynamon, chilli, czy kardamon działają drażniąco na skórę, powodują szczypanie, przez co usta stają się nabrzmiałe. Ponadto uzyskują bardzo intensywny kolor, który możemy pogłębić, stosując ulubioną pomadkę.

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak naturalnie powiększyć usta bez użycia jakichkolwiek produktów. Jest to możliwe, ponieważ usta, podobnie jak całe ciało, złożone są z mięśni, które możemy ćwiczyć. Trenowanie mięśnia okrężnego ust poprzez składanie ust w dziubek, szerokie uśmiechanie się, czy też głośne wymawianie samogłosek, może pozytywnie wpłynąć na rozmiar naszych ust.

Czy powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego to naprawdę duża ingerencja?

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie daje Ci wymarzonego efektu, wówczas nie musisz obawiać się inwazyjnego powiększania. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, która z biegiem lat ulatnia się ze skóry. Kwas hialuronowy nie jest wieczny – powiększanie ust z jego pomocą nie zapewnia efektu na zawsze, ponieważ zazwyczaj po 6-9 miesiącach skutki powiększania nie są zauważalne, jeśli nie powtórzymy zabiegu.

0 %