Uroda

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Co to jest cellulit? W kilku prostych słowach: to zmora każdego, bez względu na wagę czy też wiek, która potrafi zniszczyć pewność siebie i być źródłem kompleksów. W wolnych przestrzeniach, jakie tworzą się pomiędzy włóknami kolagenowymi i elastynowymi, w dużej mierze odpowiedzialnymi za elastyczność skóry, rozrastają się komórki tłuszczowe. Hamuje to przemianę materii w tym obszarze oraz sprzyja odkładaniu się w skórze toksyn oraz limfy. W ten sposób powstaje tak zwana skórka pomarańczowa.

Skąd się bierze cellulit?

To pytanie, które dręczy miliony kobiet na całym świecie. W dzisiejszych czasach, kiedy przeważnie prowadzimy siedzący tryb życia, nasze odżywianie jest nieregularne, a spożywane posiłki zawierają duże ilości soli oraz cukru, dodatkowo często mamy nadwagę oraz wahania hormonalne – to wszystko jest idealną podstawą do posiadania „pomarańczowej skórki”, jak przyjęło się potocznie mówić na cellulit.

Jak zwalczyć cellulit aby efekty były zadowalające?

W walce z pozbyciem się nierówności tkanki łącznej pod skórą pomoże profilaktyka, do której należą ćwiczenia. Skupiają się one przeważnie na obszarze bioder, pośladków, brzucha, ud oraz ramion, czyli miejsc, gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się w większej ilości. Ćwiczenia na pozbycie się cellulitu są ważnym elementem w walce z tym defektem estetycznym, gdyż regularna aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy krążenia krwi i limfy w kończynach. Przykładowe aktywności, jakie można wykonywać w zaciszu domowym, znajdziesz bez problemu w internecie.

Aby efekty były szybsze, należy zaopatrzyć się w kosmetyki antycellulitowe, które pomogą w walce z tą przypadłością. Szeroki wybór zestawów do pielęgnacji skóry dostępnych na rynku sprawia, że każdy będzie w stanie wybrać to, co dla niego najlepsze. Co na cellulit sprawdzi się doskonale w czasie wykonywania ćwiczeń? Zdecydowanie stałe uzupełnianie płynów – jak wiadomo, ich brak uważany jest również za jedną z przyczyn powstawania skórki pomarańczowej na skórze.

 Cellulit – jak się go pozbyć, gdy ćwiczenia nie dają efektu?

Kolejnym krokiem może być zastosowanie masażu. Możesz wykonywać go samodzielnie w domu, używając do tego własnych rąk, albo skorzystać z usług profesjonalistów. Uważa się, że masaż wykonywany rękami to jedna z najbardziej wartościowych technik pozwalających walczyć z cellulitem. 

Jak zlikwidować cellulit za pomocą różnych dostępnych na rynku masażerów? Urządzenia te pozwalają na stymulację naczyń włoskowatych w „opracowywanych” partiach ciała. Spośród szerokiej gamy masażerów można wyróżnić takie modele jak:

  • masażer drewniany,
  • bańka chińska,
  • roller,
  • masażer na cellulit elektryczny,
  • masażer na cellulit ultradźwiękowy,
  • masażer na cellulit próżniowy.

Jak usunąć cellulit na stałe?

Jak zlikwidować cellulit? To pytanie zadawane codziennie przez kobiety, które go posiadają. Na koniec, gdy już wykonane zostaną wszelkie ćwiczenia, a organizm zostanie nawodniony, należy pamiętać o wprowadzeniu do diety owoców, warzyw oraz pełnoziarnistego pieczywa, rezygnując z żywności wysokoprzetworzonej, potraw smażonych czy też cukru wraz ze wszystkimi jego odmianami oraz soli. Jeśli te podstawowe działania nie przyniosą skutku, warto skorzystać z zabiegów antycellulitowych oferowanych przez salony kosmetyczne.

0 %