Trening

Trening z hula-hop – co daje?

Choć plastikowe, cienkie kółko kojarzy się nam głównie z zabawami z okresu dzieciństwa, od dawna wiadomo już, że używanie go w dorosłym życiu przynosi wiele zalet – nie tylko zdrowotnych, ale i wizualnych. Jakie dokładnie efekty daje hula-hop i na co właściwie pomaga? Tego dowiesz się z pomocą poniższego materiału!

Spalanie kalorii i szczupła sylwetka

Osoby, które dbają o swoją sylwetkę, powinny rozważyć kupno okrągłego hula hopu – kosztuje ono niewiele, można go dostać prawie w każdym sklepie, a prócz wywołania nostalgicznych wspomnień związanych z dzieciństwem, może dodatkowo pomóc w utracie zbędnych kalorii.

Jak to właściwie możliwe? Otóż regularne kręcenie hula hopem wzmacnia mięśnie brzucha i modeluje sylwetkę, pozwalając w ten sposób na uzyskanie nie tylko większej wytrzymałości, ale i atrakcyjniejszego wyglądu. Jednak ćwiczenia z tym okrągłym przedmiotem nie skupiają się głównie na poprawie wyglądu, ale również na utrzymaniu zdrowej, prawidłowej postawy ciała. By uzyskać przyjemne z pożytecznym, mianowicie spalić co najmniej 200 kalorii i wzmocnić pastwę, należy ćwiczyć z kółkiem regularnie, co najmniej 30 minut dziennie.

Jak kręcić hula hop?

Choć w dzieciństwie zabawa hula hopem była niezwykle przyjemna i łatwa, w dorosłym życiu nieco ciężej przychodzi nam jego właściwa obsługa. Najlepiej zacząć od kręcenia wokół mniejszych części ciała. Pozwoli to nie tylko na poskromienie obręczy, ale również wyrzeźbienie ramion. Kółko umieszcza się na nadgarstku, a rękę prostuje. Następnie należy od nadgarstka do ramienia wykonywać okrężne ruchy. To ćwiczenie nie powinno sprawiać specjalnych trudności, dlatego warto przedłużyć je do 15 minut. Wówczas, po tygodniu ćwiczeń można zauważyć efekty w postaci szczuplejszych ramion.

Gdy już opanuje się kręcenie hula hopu wokół ramion, warto zdecydować się na kolejny krok i spróbować wykonywać te same ruchy wokół talii. To nie lada wyzwanie, ale stosując się do poniższych wskazówek, można szybko opanować tę sztukę. 

Jak prawidłowo kręcić hula hopem na brzuchu? 

Należy stanąć w lekkim rozkroku, wysunąć jedną nogę do przodu i nie odrywać stóp od podłoża. Później, na wysokości pasa trzeba umieścić ową obręcz i zacząć rytmicznie poruszać biodrami. Wykonywanie tego ćwiczenia przez 30 minut dziennie pozwoli wymodelować sylwetkę, ale też poprawić koordynację ruchową.

Dla osób, które ciągle narzekają na wygląd swoich nóg albo po prostu chcą je nieco bardziej ujędrnić, ćwiczenia z hula hopem mogą okazać się zbawienne. Systematyczne wykonywanie ruchów opisanych poniżej wysmukli nogi, wzmocni je oraz usprawni redukcję niechcianego cellulitu. By cieszyć się z efektów ćwiczeń z obręczą, należy położyć się na plecach, unieść jedną nogę pod kątem 90 stopni, a obręcz położyć na kostce. Następnie od kostki do ud należy precyzyjnie  przemieszczać okrągły przedmiot przez 15 minut i powtórzyć ćwiczenie na drugą nogę. Minimalną różnicę można zauważyć już po tygodniu, a znaczące efekty nawet po miesiącu.

 

 

0 %