Trening

Jak ćwiczyć na stepperze?

Istnieje wiele urządzeń treningowych, które różnią się sposobem działania, oddziaływaniem na organizm, skomplikowaniem konstrukcji i nie tylko. Jednym z prostszych, jednak bardzo interesujących sprzętów jest stepper, który wbrew pozorom może pomóc w uzyskaniu naprawdę świetnych rezultatów. Ponadto nie zajmuje dużo miejsca i składa się z dwóch stopni oraz systemu pneumatycznego, który imituje wchodzenie po schodach. Sprawdzi się szczególnie dobrze u początkujących. Interesuje Cię stepper? Jak ćwiczyć oraz jakie efekty może przynieść regularny trening na stepperze? Zapraszamy!

Ćwiczenia na stepperze – efekty warte zachodu

Efekty ćwiczeń na stepperze mogą być naprawdę różne, ponieważ trening wpływa na wiele partii mięśniowych. Okazuje się, że z pomocą tego prostego w swojej istocie urządzenia można poprawić mięśnie całego ciała. Ponadto, „efektem ubocznym” jest także wzmocnienie układu oddechowego. Stepper szczególnie skutecznie pomaga w wysmukleniu nóg, dzięki czemu jest tak często chwalony przez kobiety. Do tego ułatwia uzyskanie jędrnych pośladków. To nie wszystko, ponieważ regularne ćwiczenia przyczynić się mogą do ujędrnienia całego ciała oraz redukcji cellulitu. Kolejnym często pożądanym efektem jest zmniejszenie masy ciała, poprzez spalenie tkanki tłuszczowej. Mówiąc więc ogólnie – stepper ułatwia w uzyskaniu pięknej i zgrabnej sylwetki. Wymaga jednak odpowiedniego doboru ćwiczeń oraz dobrego planowania diety, żeby utrzymać masę mięśniową.

Jak ćwiczyć na stepperze?

Po pierwsze warto mieć świadomość, jak długie powinny być ćwiczenia. Osobom początkującym zaleca się najczęściej trening na stepperze, który trwa 20-30 minut. Warto dbać o regularność, dlatego jeśli nie będzie się go robiło codziennie, nadal powinien się odbywać kilka razy w tygodniu.

Ćwiczenia można rozpocząć od kilkuminutowego „chodzenia” przy ustawieniu mniejszego oporu, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do przeciążenia mięśni i nabawienia się kontuzji. Trzeba także pamiętać o dobrej postawie. Tułów musi być w prostej linii z nogami, a kręgosłup wyprostowany. Cała stopa powinna być oparta na stopniu, dzięki czemu więcej partii mięśniowych będzie aktywowanych. Do „chodzenia” warto dodać także wymachy rękami, przemiennie do ruchu nóg (prostując lewą nogę, kieruj prawą rękę w dół). Niektóre steppery są dodatkowo wyposażone w taśmy, które można użyć do ćwiczenia ramion i wyższych partii mięśniowych. Co ciekawe, trening na stepperze może przynieść pierwsze efekty już po kilku dniach. Wraz z postępem ćwiczeń warto zwiększać czas oraz opór. 

Godzina treningu na stepperze może pozwolić na spalenie 300-550 kcal. Eksperci zalecają także ćwiczenie o poranku, ponieważ to właśnie rano metabolizm jest najbardziej pobudzony. Jeżeli jednak Twoim celem nie jest redukcja tkanki tłuszczowej, możesz trenować o każdej porze. Ćwiczenia są bardzo proste i wyjątkowo skuteczne, dlatego coraz więcej osób zaopatruje się w ten przyrząd.

0 %