Zdrowie

Drżenie rąk po alkoholu – czego jest objawem?

Drżenie rąk to dolegliwość, która utrudnia wykonywanie codziennych czynności, a także powoduje zawstydzenie. Jedną z najczęstszych przyczyn trzęsienia się dłoni jest nadmierne spożycie alkoholu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego napoje procentowe wywołują tę dolegliwość i w jaki sposób można ją złagodzić, zapoznaj się naszym artykułem. Zapraszamy!

Trzęsące się ręce po alkoholu – przyczyny

Drżenie rąk występuje w różnych sytuacjach. Często jest ono przyczyną stresu, niedoboru magnezu i nerwicy. Równie często skarżą się na tę dolegliwość osoby często sięgające po alkohol. Nadmierne spożywanie napojów procentowych może doprowadzić do poważnych zmian w metabolizmie. Z tego względu po kilkunastu godzinach od odstawienia alkoholu pojawia się tzw. zespół abstynencki. Jednym z jego objawów jest właśnie drżenie rąk. Często towarzyszą mu nudności, potliwość i biegunka. W niektórych przypadkach dochodzi również do podwyższenia ciśnienia krwi, odwodnienia organizmu i wypłukania najważniejszych elektrolitów.

 

Jak pozbyć się drżenia rąk po alkoholu? Jak walczyć z zespołem abstynencyjnym?

Nadmierne spożywanie trunków wysokoprocentowych bywa bardzo niebezpieczne, a zerwanie z nałogiem to trudne wyzwanie, szczególnie że towarzyszą mu różnorodne dolegliwości. Jednym z najbardziej wstydliwych i uciążliwych objawów odstawienia alkoholu jest drżenie rąk. Utrudnia ono codzienne funkcjonowanie i często uniemożliwia wykonywanie prostych czynności. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się drżenia rąk po alkoholu. Czy rzeczywiście istnieją skuteczne sposoby na tę dolegliwość? Otóż można ją złagodzić, spożywając dużą ilość wody. Dobre nawodnienie i uzupełnienie niedoborów to kluczowy sposób przywrócenia organizmu do bezpiecznego stanu. Jednak w przypadku zespołu abstynencyjnego należy nieustannie obserwować swój organizm, gdyż łagodne objawy mogą z czasem nabierać na sile. Jeśli zauważysz, że Twój stan się pogarsza, jak najszybciej powiadom pogotowie ratunkowe.

Odtruwanie skutecznym sposobem na trzęsące się ręce po alkoholu

Łagodnego drżenia rąk po alkoholu można się pozbyć dzięki nawodnieniu i uzupełnieniu elektrolitów. Jeśli jednak zespół abstynencyjny ma silny przebieg, warto zdecydować się na odtruwanie organizmu. Należy zaznaczyć, iż nie jest ono sposobem na leczenie alkoholizmu, ale skutecznie pomaga pozbyć się dokuczliwych dolegliwości odstawienia, takich jak drżenie rąk po alkoholu. Odtruwanie organizmu sprawdza się nie tylko wśród osób uzależnionych, ale również w przypadku jednorazowego zatrucia trunkami wysokoprocentowymi. Odtruwanie to proces polegający na zniwelowaniu toksyn i przywrócenia optymalnego poziomu substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Środki odtruwające można zakupić w aptece. Należy pamiętać, że podczas ich przyjmowania warto odstawić kawę, napoje gazowane i energetyczne, gdyż spowalniają regenerację organizmu. Podczas odtruwania zaleca się spożywanie zielonej herbaty i wody z cytryną, działającą odkażająco i wzmacniająco.

0 %