Uroda

Domowa maseczka odmładzająca – szybki i łatwy sposób

Piękna skóra twarzy każdego dnia? Walka o utrzymanie tego efektu mimo nieubłaganego upływu lat to jedno z najpowszechniejszych zjawisk, szczególnie u kobiet. Doskonale nawilżona i jędrna skóra twarzy może wręcz zadawać kłam powszechnemu stwierdzeniu, że to na twarzy najszybciej widoczne są pierwsze oznaki starzenia. Jak sprawić, aby ten proces stał się mniej zauważalny? Wypróbuj przepis na domową maseczkę i zadbaj o zdrowy wygląd skóry twarzy!

Dlaczego warto wybierać domowe maseczki do skóry twarzy?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy to wyjątkowo obszerna kategoria, która nieustannie się rozrasta. W zależności od swoich indywidualnych potrzeb możesz wybierać spośród wielu propozycji. Nie brakuje kosmetyków do cery tłustej, suchej oraz mieszanej. Obecnie preparaty specjalistyczne mają także za zadanie niwelować pewne problemy, również te związane z pojawieniem się pierwszych oznak starzenia. Rynek kosmetyczny w takiej sytuacji proponuje wiele gotowych rozwiązań, które mogą – jak zapewnia producent – przywrócić skórę do optymalnego, młodzieńczego stanu. Niestety, tego typu propozycje często mogą znacznie nadszarpnąć Twój budżet ze względu na swoją wysoką cenę. Chcesz zadziałać na wygląd swojej skóry w bardziej ekonomiczny sposób? 

Maseczki do skóry twarzy przygotowywane z ogólnodostępnych składników będą świetną alternatywą. Jak powszechnie wiadomo, koncerny kosmetyczne czerpią to, co najlepsze z natury. Korzystając z przepisu na domową maseczkę odmładzającą, możesz uzyskać taki sam efekt jak przy użyciu gotowego kosmetyku, jednak za dużo mniejsze pieniądze. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania z pewnością jest niezbyta pewność co do prostoty składu takiej maseczki. 

Domowa maseczka odmładzająca z jogurtu i miodu

Miód jest jednym z powszechniej używanych w kosmetyce półproduktów. Dzieje się tak z kilku głównych powodów. Przede wszystkim miód jest ogólnodostępny – może być więc bez żadnego problemu wykorzystany w przepisie na domową maseczkę. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym oraz regenerującym świetnie sprawdza się nie tylko w pomadkach do ust, ale także w maseczkach. 

Do domowej maseczki odmładzającej warto jeszcze dodać jogurt, który bogaty jest w kwas mlekowy. Dzięki temu jogurt ma zdolność złuszczania martwego naskórka. Miód i jogurt możesz zmieszać w proporcjach 1:1, na koniec dodając jeszcze odrobinę soku z cytryny, która rozjaśni przebarwienia. 

Przepis na domową maseczkę z siemienia lnianego

Podstawą zachowania młodzieńczego wyglądu jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia oraz odżywienia skóry. Z łatwością uzyskasz taki efekt, stosując domowy sposób na maseczkę do twarzy z siemienia lnianego. Jak ją zrobić? To bardzo proste – wystarczy dwie łyżki ziaren siemienia zalać szklanką wody, a następnie zagotować. Po kilku minutach gotowania wyklaruje się kleista substancja, którą możesz po wystygnięciu nałożyć na twarz. Po wyschnięciu zmyj ją letnią wodą. 

0 %