Uroda

Laminacja brwi – co to znaczy, co daje, ile kosztuje, dla kogo, czy warto?

W dobie internetu trendy w branży beauty zmieniają się w błyskawicznym tempie, a kobiety pragną za nimi podążać. Chcąc sprostać oczekiwaniom klientek, salony kosmetyczne stale poszerzają swoją ofertę o nowe zabiegi. W ostatnim czasie prawdziwym hitem stała się laminacja brwi. Na czym polega i w czym tkwi sekret jej popularności?

Laminacja brwi – co to znaczy?

Zabieg laminacji polega na stałej zmianie kształtu brwi oraz nadaniu włoskom preferowanego kierunku. Kluczem jest zawarty w preparatach aktywujących kwas tioglikolowy, który rozwiązuje wiązania dwusiarczkowe włosa, rozrywając je, a następnie tworząc nowe. Okazuje się jednak, że laminacja brwi jest nie tylko zabiegiem poprawiającym ich wygląd, ale również pielęgnacyjnym. W jej końcowych etapach najczęściej stosuje się preparaty zawierające olejki roślinne oraz keratynę. Kwas tioglikolowy otwiera łuskę włosa, dzięki czemu składniki odżywcze zostaną przez niego bardzo dobrze wchłonięte. Oprócz tego stworzy warstwę okluzji, która uzupełni spoiwo pomiędzy łuskami oraz pozytywnie wpłynie na kondycję i elastyczność. Po wykonaniu zabiegu brwi są odpowiednio natłuszczone i pełne zdrowego blasku. Laminacja trwa około 45–60 minut i składa się z następujących kroków:

  1. Dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie brwi z nadmiaru sebum.
  2. Wyczesanie włosków za pomocą spiralki.
  3. Wystylizowanie włosków ku górze za pomocą specjalnego kleju (krok ten jest opcjonalny).
  4. Nałożenie na brwi aktywatora zawierającego kwas tioglikolowy.
  5. Nałożenie na brwi folii tak, aby dokładnie przylegała do włosków i skóry.
  6. Pozbycie się preparatu po odczekaniu 8–15 minut.
  7. Nałożenie preparatu utrwalającego włoski.
  8. Ponowne nałożenie folii na około 8–15 minut.
  9. Usunięcie preparatu i dokładne przeczesanie brwi.
  10. Nałożenie produktu pielęgnującego.

Czas, przez jaki poszczególne preparaty pozostawiane są na brwiach, zależny jest od zaleceń danego producenta oraz grubości włosków. Nie należy go przekraczać, ponieważ brwi mogą się spalić.

Jak długo utrzymuje się laminacja brwi? Jest to zabieg semi-permanentny, a więc półtrwały. Efekt utrzymuje się około 1–1,5 miesiąca, a aby go podtrzymać  zalecane jest powtarzanie laminacji co mniej więcej 6 tygodni. Brwi po zabiegu mogą być nieco przesuszone, dlatego warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, co na pewno pozytywnie wpłynie na utrzymanie się efektów. Świetnie sprawdzi się nakładanie na włoski olejku rycynowego.

Laminacja brwi – dla kogo będzie dobrym wyborem?

Wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swoich brwi, choć wydawać by się mogło, że są one mało znaczącym elementem. Nic bardziej mylnego – nadanie brwiom odpowiedniego kształtu potrafi znacząco zmienić rysy twarzy.

Laminacja brwi jest zabiegiem dla każdego, jednak jej efekty będą się różnić. Wszystko zależy od gęstości włosków. Osoby posiadające rzadkie brwi uzyskają świetny efekt optycznego zagęszczenia. Niesforne włoski zostaną ujarzmione, a ich codzienne układanie stanie się zbędne. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu na porannym makijażu brwi. Co daje laminacja brwi wykonana na gęstych włoskach? W takim wypadku z łatwością można uzyskać feather brow, czyli bardzo modne w ostatnim czasie krzaczaste brwi. Dzięki delikatnemu efektowi zabieg ten będzie odpowiedni dla kobiet o każdym kolorze włosów. Mogą go również wykonywać osoby posiadające makijaż permanentny, jednak musi on być w pełni wygojony.

Laminacja brwi – ile kosztuje zabieg?

Ceny laminacji brwi różnią się w zależności od salonu kosmetycznego oraz miasta, w którym się znajduje. Zazwyczaj jednak kwota, którą należy zapłacić, wynosi od 100 do 200zł.

Zastanawiasz się nad laminacją brwi? Czy warto się na to zdecydować? Biorąc pod uwagę wciąż rosnącą popularność zabiegu i szerokie grono jego zwolenniczek, odpowiedź musi brzmieć twierdząco. Jest to świetny sposób na podkreślenie urody w delikatny i nieprzerysowany sposób. Dzięki laminacji używanie żelu do brwi stanie się zbędne, a wiele kobiet coraz częściej decyduje się na całkowitą rezygnację z makijażu. Minusem większości zabiegów są częste wizyty w salonach kosmetycznych w celu podtrzymania efektów. W przypadku laminacji wystarczy powtórzenie jej po 6 tygodniach, dlatego jest to świetne rozwiązanie dla kobiet nie posiadających dużej ilości wolnego czasu.

0 %