Uroda

Body wrapping – jak często i co daje?

Wrapping body cieszy się wśród pań coraz większą popularnością. To zabieg kosmetyczny, który skutecznie pomaga w walce z cellulitem oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jego zaletą nie są wyłącznie zadowalające efekty, ale również fakt, że nie jest zbyt skomplikowany w wykonaniu. Czym zatem jest body wrapping, na czym polega i jak zabieg ten przeprowadzić?

Co to body wrapping?

Jak wspomniano, body wrapping to zabieg kosmetyczny, który wykonuje się w celu redukcji cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. Pozytywnie wpływa na ujędrnienie oraz wymodelowanie sylwetki. Warto tu wspomnieć, że body wrapping często wykonywany jest w celu pobudzenia krążenia. Sam zabieg nie jest skomplikowany. Body wrapping tp zabieg ma całe ciało lub wybraną partię – z powodzeniem można go przeprowadzić w domu lub w bardziej profesjonalnych warunkach, czyli gabinecie kosmetycznym.

Jak wykonać body wrapping?

Do samego zabiegu dobrze jest się wcześniej odpowiednio przygotować. Mowa tu o wykonaniu peelingu skóry, który skutecznie usunie martwe komórki naskórka. Poza tym peeling ułatwi wchłanianie składników aktywnych w skórę podczas body wrappingu. Innymi słowy, peeling znacząco poprawi efekty samego zabiegu. Po wykonaniu peelingu i osuszeniu ciała na wybraną partię ciała nałożyć należy kosmetyk pielęgnujący. Ważne, aby był to preparat o działaniu antycellulitowym, modelującym oraz ujędrniającym. Wspomniany kosmetyk zakupić można w drogerii lub aptece. Można go oczywiście również przygotować samodzielnie. Ważny jest jego skład. Dobry kosmetyk pielęgnujący do body wrappingu powinien składać się z takich składników jak żeń-szeń, imbir, kofeina, cynamon, sól morska, chili, algi, borowina, kofeina, pieprz. Po nałożeniu kosmetyku na wybraną partię ciała, tę owinąć należy folią spożywczą i pozostawić na około 40 minut. Istotny jest tu sposób nakładania foli. Powinno się to robić od miejsc zewnętrznych do centrum. Owijając nogi, zacząć powinno się od dołu. Folia nie może zbyt mocno uciskać ciała.

Jak działa folia?

Zabieg body wrapping wymaga zastosowania folii spożywczej. Na czym polega jej działanie? Przede wszystkim folia znacząco pobudza krążenie krwi i limfy. To z kolei wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu kondycja skóry znacznie się poprawia. Zastosowanie folii wpływa na lepsze przyswajanie przez skórę preparatu kosmetycznego. Przenika on bezpośrednio w jej głębokie warstwy. Dzięki temu skóra staje się oczyszczona, ujędrniona i odżywiona. Po zdjęciu folii ciało należy umyć jedynie chłodną wodą.

Co daje body wrapping?

Body wrapping przynosi wiele wymiernych korzyści. Dlatego też cieszy się tak dużą popularnością. Wśród wielu efektów wyróżnić można na pewno poprawę kondycji skóry, jej oczyszczenie, odżywienie i dotlenienie, redukcję cellulitu, wymodelowanie sylwetki oraz zmniejszenie zastoju limfy i zmniejszenie obrzęków. Jak zatem widać, efektów jest dość sporo. Aby jednak można było się z nich cieszyć, zabieg musi być wykonywany systematycznie. Jak często body wrapping powinien być wykonywany? Najlepiej dwa razy w tygodniu przez okres dwóch miesięcy.

0 %