UrodaZdrowie

Wybielanie zębów – jaką metodę wybrać?

Każdy marzy o zdrowym, pięknym i białym uśmiechu. Nie jest bowiem tajemnicą, że uśmiech i wygląd to nasza wizytówka. Nie może zatem dziwić, że wiele osób interesuje się możliwością wybielenia zębów. Metod pozwalających na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu jest wiele. Jakie są najbardziej skuteczne metody wybielania zębów?

Wybielanie nakładkowe

Odpowiadając na pytanie, jakie wybielanie zębów wybrać, zacząć można wybielania nakładkowego. Metoda ta polega na przegotowaniu przez stomatologa specjalnej nakładki na zęby. Jest ona przygotowywana przez dentystę, ponieważ musi dokładnie pasować do zębów. Na przygotowaną nakładkę należy codziennie, przez okres 2-4 tygodni, rozprowadzać specjalny żel wybielający, a następnie nakładkę zakładać na zęby. Nakładkę należy trzymać na zębach przez ok. 4 godzin. Można ją zakładać w dzień lub na noc. Jest to już kwestia indywidualna. Po zdjęciu nakładki zęby muszą być dokładnie umyte pastę z fluorem. W przypadku metody nakładkowej pamiętać jednak trzeba, że sprawdzi się ona wyłącznie przy niedużych przebarwieniach zębów.

Laserowe wybielanie zębów

Uważa się, że najskuteczniejsza metoda wybielania zębów to metoda laserowa. Jej ogromną zaletą jest to, że pozwala ona na wybielenie zębów nawet o 8 odcieni i to w bardzo krótkim czasie. Właśnie ze względu na takiej efekty cieszy się na dużą popularnością. Co jednak ważne, przed wybielaniem laserowym konieczne jest wyleczenie wszelkich ubytków w zębach. Z metody laserowej nie powinny korzystać także osoby z chorobami dziąseł, bądź z odsłoniętymi szyjkami zębów. Przed rozpoczęciem laserowego wybielania zębów konieczne jest również usunięcie kamienia nazębnego. Innymi słowy, zęby muszą być czyste i zdrowe. Pozwoli to na osiągnięcie jeszcze lepszego efektu.

Licówki maskujące

Wymieniając najlepsze metody wybielania zębów, nie można zapomnieć o możliwości zastosowania licówek maskujących. To metoda skuteczna, ale jednocześnie dość droga. Co jednak ważne, zastosowanie licówek masujących pozwala nie tylko na wybielenie zębów. Licówki zamaskują także krzywiznę bądź asymetrię zębów. Jest to zatem dobrym sposób nie tylko na wybielenie zębów, ale również na poprawę ich ogólnego wyglądu. Sam zabieg polega na przymocowaniu cienkiego płatka porcelany na zewnętrzną stronę zęba.

Domowe sposoby na wybielenie zębów

Jaka metoda wybielania zębów sprawdzi się w domu? Istnieje kilka osób na to, aby zęby wybielić samodzielnie w domu. Zastosować można choćby dostępne na rynku paski wybielające. Poza tym możliwe jest wybielenie zębów sodą oczyszczoną, węglem aktywnym oraz oczywiście pastą wybielającą. Stosowanie pasków wybielających jest dość proste. Codziennie przez 7 lub 14 dni należy naklejać na kilkanaście minut specjalne paski na zęby. Często słyszy się również o wybielaniu zębów sodą oczyszczoną bądź węglem aktywnym. Choć jest to możliwe, to jednak nie są to zalecane metody. Występuje tu bowiem ryzyko starcia szkliwa. Można sobie zatem bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jaką metodę wybrać do wybielania zębów w domu? Najlepiej pastę wybielającą oraz co jakiś czas paski wybielające.

Jaka jest najlepsza metoda wybielania zębów? Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko bowiem zależy od stanu uzębienia. Stwierdzić jednak można, że po licówkach maskujących i wybielaniu laserowym spodziewać można się najszybszych i najtrwalszych efektów. Oczywiści efekty wybielania uzależnione będą od tego, czy poza wybielaniem właściwie dba się o higienę jamy ustnej.

0 %