Uroda

Jakie efekty można uzyskać za pomocą masek koloryzujących do włosów?

Farbowanie włosów to element mody, który pozwala świetnie wyrazić siebie oraz stosować te odcienie, w których czujemy się najlepiej. Proces szukania w przypadku tradycyjnych farb wydaje się jednak żmudny czy uciążliwy, dlatego wiele osób decyduje się na maski koloryzujące do włosów. Kiedy oraz dlaczego warto na nie postawić i jakie dają efekty?

Maseczki koloryzujące do włosów – gdy potrzebna jest chwilowa zmiana

Ostatnio w modzie popularne są odważne kolory włosów, takie jak róże, błękity bądź fiolety. A ponadto to, czy coś jest modne, często społeczeństwo definiuje przez to, że dana osoba właśnie w taki sposób wyraża siebie – moda staje się szerokim i przepastnym pojęciem. Naturalną koleją rzeczy są więc eksperymenty.

Nie zawsze jednak mamy tyle odwagi czy pewności, by postawić na trwałą koloryzację w danej barwie. Obawiamy się, czy po takiej zmianie będziemy czuć się dobrze i czy wybrany odcień będzie nam pasował. Z pomocą przychodzą maski koloryzujące, które pozwalają wypróbować na sobie nowy kolor bez większych konsekwencji.

Jest to szczególnie korzystna opcja także dla nastolatków, którzy chcą odmienić swój wygląd w czasie wakacji. Maseczki koloryzujące do włosów zmywają się przed ich upływem, więc takie posunięcie nie niesie za sobą ryzyka otrzymania nagany w szkole.

Maski koloryzujące do włosów – nie tylko zmiana koloru

Okazuje się, że maski koloryzujące są znacznie korzystniejsze dla kondycji naszych włosów niż tradycyjne farby, które dają trwały efekt. Dzięki rezygnacji z silnego działania mogą być bowiem złożone z szeregu aktywnych składników, pozytywnie wpływających nie tylko na wygląd, ale również na stan kosmyków.

Z tego względu eksperymentowanie z koloryzacją i szukanie właściwego odcienia nie będzie się wiązało z żadnymi stratami ani opłakanymi skutkami. Maski koloryzujące są w pełni bezpieczne – łączą w sobie działanie pigmentacyjne ze wszystkim tym, co mają do zaoferowania najlepsze produkty pielęgnacyjne do włosów.

Maski koloryzujące dla odświeżenia odcienia

Każda farba w końcu wypłukuje się z włosów. Jeśli znajdujemy się w sytuacji, gdy nie możemy sięgnąć po tradycyjną koloryzację, maski pomogą nam skutecznie ukryć odrosty, pogłębić oraz odświeżyć odcień. Nadadzą fryzurze olśniewający, zdrowy wygląd, a także szybko poprawią jej kondycję.

Warto sięgnąć po nie w kryzysowych sytuacjach, na przykład przed wielkim wyjściem, ale również wtedy, gdy chcemy wydłużyć czas pomiędzy stosowaniem tradycyjnych farb dla poprawienia stanu kosmyków.

Jakie efekty dają maseczki koloryzujące do włosów?

Tak jak w przypadku wszystkich innych kosmetyków pigmentujących, uzyskany efekt po zastosowaniu maski koloryzującej będzie się różnił w zależności od użytkownika. Ma na to wpływ kilka czynników.

Kluczowy wpływ na rezultat ma wyjściowa kondycja naszych włosów – w przypadku słabych kosmyków, na przykład po rozjaśnianiu, będzie znacznie bardziej intensywny. Zależy od niej również trwałość tymczasowej koloryzacji i w tym przypadku występuje podobna zależność, czyli im włosy pozostają w gorszej kondycji, tym trwalszy efekt. Zazwyczaj utrzymuje się jednak do 5-8 myć, natomiast trzeba się liczyć z tym, że ten czas jest także uzależniony od porowatości kosmyków, ich odcienia, a także tego, jak długo będziemy trzymać na nich maskę koloryzującą.

Jeśli chcemy spróbować przedłużyć trwałość koloryzacji, warto pomyśleć o zakupie specjalnego szamponu. Przydatne wskazówki, jak wybrać taki kosmetyk, zostały opisane tutaj: http://www.instaperfect.pl/jaki-wybrac-szampon-do-wlosow-farbowanych/.

Jak używać maski koloryzującej do włosów?

Wykorzystywanie takiej maseczki jest niezwykle proste, ponieważ stosuje się ją dokładnie tak, jak zwykłe kosmetyki pielęgnujące. Warto jednak robić to w rękawiczkach, a po nałożeniu i wmasowaniu produktu dokładnie rozczesać włosy grzebieniem, by koloryzacja była możliwie jak najbardziej równomierna. Przed zastosowaniem każdego kosmetyku należy dokładnie zapoznać się z instrukcją oraz wskazówkami producenta.

Maski koloryzujące to świetne narzędzie do eksperymentowania ze swoim wyglądem. Przekonaj się na własnych włosach!

0 %