Moda

Jak się ubrać na randkę?

Pierwsze randki bywają stresujące. W głowie rodzi się milion pytań. Gdzie pójść? O czym rozmawiać? A przede wszystkim – w co się ubrać na randkę? Jeśli zaczynasz nerwowo przeglądać swoją szafę w poszukiwaniu odpowiedniego stroju, wystarczy, że zapoznasz się z kilkoma wskazówkami, które z pewnością pomogą Ci w przygotowaniach.

 

Złoty środek

 

Nie ważne, czy jesteś randkowym wyjadaczem czy spotkania towarzyskie nie są Twoją mocną stroną – każdy w tym dniu chce wyglądać atrakcyjnie, to zupełnie normalne. Jednak zanim zaczniesz zastanawiać się, jak się ubrać na pierwszą randkę, pamiętaj o najważniejszej rzeczy. Musisz być sobą! Jeśli unikasz jak ognia krótkich spódniczek czy bluzek z dużym dekoltem, nie zakładaj ich na te okazję. Twój komfort jest istotny. Partner z pewnością zauważy, że zamiast słuchać jego opowieści, co rusz poprawiasz spódnicę albo nerwowo kontrolujesz, czy przypadkiem nic, co powinno być zakryte, nieśmiało nie wygląda spod falbanek. 

 

Również panowie, którzy stronią od kołnierzyków zapiętych na ostatni guzik, powinni zrezygnować z tego typu koszul. Ciągłe drapanie się po szyi nie będzie atrakcyjnie, a może sprowadzić rozmowę na mało atrakcyjne tematy. Oczywiście, nie należy też przesadzać w drugą stronę. Ukochane dresy zostaw w domu, a sweter pamiętający szkolne czasy niech czeka w szafie.

 

Jak się ubrać na randkę na spacer, a jak do kina?

 

Strój na randkę zależy głównie od planów. Jeśli wiesz, że czeka Cię spacer, ubierz wygodne buty. Choć w szpilkach wyglądasz pięknie, zastąp je praktycznymi balerinami. Narzekanie na bolesne pęcherze może zepsuć nawet najmilsze spotkanie. Szyfonowe spódnice zarezerwuj do teatru, w parku czy w lesie bardziej się sprawdzą dopasowane dżinsy i uroczy sweterek. 

 

Ważne jest też, żeby przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne. Dobrze założyć na siebie kilka warstwy odzieży. Na urzekający top zarzuć kurtkę. Sceny z filmów romantycznych, gdy dżentelmen okrywa zmarzniętą niewiastę swoją marynarką, niech zostaną na srebrnych ekranie. Lepiej, żeby po spotkaniu partner wspominał Twój słodki uśmiech, niż toczył bój z gorączką i katarem. 

 

A jak się ubrać na randkę w domu? Naturalnie! Wieczorowa kreacja może wydać się przesadą. Strój powinien być schludny, atrakcyjny, ale nie może być przebraniem. Materiałowe spodnie, seksowny T-shirt czy dziewczęca sukienka to strzał w dziesiątkę.

 

Jak się ubrać na randkę? Ważne są szczegóły

 

Obecnie w sklepach królują ubrania z różnymi aplikacjami czy sloganami. Choć większość nie zwraca uwagi na zawoalowany przekaz, baczny obserwator może poczuć się urażony. Warto unikać koszulek z kontrowersyjnym przesłaniem jako elementu stroju na pierwszą randkę. Wyjątkiem jest sytuacja, w której na starcie chcesz zamanifestować swój światopogląd. Uważaj też na T-shirty promujące zespoły muzyczne. Wyszłoby dosyć niezręcznie, gdyby okazało się, że dumnie nosisz nazwę ulubionej kapeli partnera, a nie znasz ani jednej piosenki. Istotny jest też materiał, z którego strój został wykonany. Tkaniny nieprzepuszczające powietrza bywają kłopotliwe, szczególnie gdy przebywasz w zatłoczonym mijescu

 

Obmyślając, co ubrać na randkę, pamiętaj przede wszystkim, że masz się dobrze bawić. Natomiast strój ma pomóc Ci zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale wciąż to musisz być Ty.

0 %