Moda

Jak się ubrać na siłownię? Propozycje dla kobiet

Dbanie o formię to zdecydowanie jeden z dobrych nawyków pozytywnie wpływających na zdrowie. Kluczowa jest zwłaszcza odpowiednia ilość aktywności fizycznej, o którą najłatwiej wtedy, gdy zapiszesz się na siłownię i będziesz odwiedzać ją regularnie. Do takich wizyt musisz właściwie się przygotować. Chcesz mieć pewność, że trening będzie przebiegał bez problemu, a Ty będziesz czuła się komfortowo? W takim razie bez właściwego stroju ani rusz! Jakie ubranie na siłownię stanowi najlepszy wybór?

 

W co się ubrać na siłownię, by dobrze się czuć i wyglądać?

 

Obecnie oferta branży odzieżowej jest na tyle szeroka i różnorodna, że może wywołać pewną dezorientację. Zwłaszcza jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportem. Pamiętaj, że godne uwagi propozycje to te, które łączą praktyczny charakter i odpowiednie walory wizualne. Wbrew pozorom takich rozwiązań istnieje na rynku całkiem sporo! Najważniejsze jest to, byś dobrze się czuła. Strój na siłownię nie może krępować ruchów, uciskać, źle się układać i przemieszczać wtedy, gdy pozostajesz w ruchu. To sprawdzony przepis na irytację oraz zniechęcenie, którego nie wynagrodzą Ci nawet najpiękniejsze wzory czy najmodniejsze kolory.

 

Zwróć uwagę na materiał i jakość wykonania. Najrozsądniej będzie zainwestować w elementy garderoby ze stuprocentowej bawełny, która umożliwia bezproblemową cyrkulację powietrza, a także w te ze specjalnych tkanin pochłaniających wilgoć. Okażą się niezastąpione i zauważalnie zwiększą poziom wygody podczas intensywnej pracy nad sylwetką. Docenisz również ubrania pozbawione szwów lub te, w których są one niemal niewyczuwalne. 

 

Gdy zastanawiasz się, co ubrać na siłownię, musisz wiedzieć, że najbezpieczniej będzie postawić na zestaw złożony z kilku warstw. W niektórych obiektach klimatyzacja jest ustawiona na tak niskie temperatury, że nawet ćwicząc, można odczuwać nieprzyjemny chłód. Znakomitym wyborem będą legginsy, koszulka z krótkim rękawkiem oraz rozpinana bluza, którą w dowolnej chwili będziesz mogła zdjąć. Zawsze jest Ci ciepło? W takim razie opcją idealną dla Ciebie będą krótkie, dzianinowe szorty i obcisły top na ramiączkach albo sportowy stanik. Ciekawym rozwiązaniem są też tak zwane kolarki, czyli legginsy sięgające nieco przed kolano. Gdy połączysz je z topem, stworzysz komfortową stylizację, która efektownie podkreśli sylwetkę.

 

Jak się ubrać na siłownię? Istotna rola akcesoriów

 

Przeglądając asortyment sklepów z odzieżą sportową, nie bój się eksperymentować i pozwól sobie na odrobinę szaleństwa, kupując ubrania w wyrazistych barwach. Fuksja, czerwień, pomarańcz – one wszystkie zadziałają niczym zastrzyk energii potrzebny podczas wzmożonej aktywności fizycznej. 

 

Strój na siłownię damski to również dodatki, a zwłaszcza obuwie. Ten zakup potraktuj jako formę inwestycji. Najważniejsza jest gruba, solidna podeszwa, która zadziała amortyzująco i pozwoli Ci uniknąć wielu urazów czy nadmiernego obciążenia stawów. Dobrze jeśli buty będą wykonane z kilku różnych materiałów i zostaną wyposażone we wstawki z siateczki, dzięki temu stopy będą mogły oddychać.

0 %