Moda

Jak się ubrać do teatru?

 

Coraz więcej osób uczęszcza do teatru na różnego rodzaju spektakle. I bardzo dobrze! Dzięki takim spektaklom można się zarówno rozerwać, jak i poobcować ze sztuką. Jeśli jednak udajesz się do teatru, musisz pamiętać o tym, aby zadbać o odpowiedni strój. Powinieneś więc wiedzieć, jak się ubrać do teatru latem, a jak zimą. Na szczęście, istnieje wiele ciekawych elementów garderoby, które można wykorzystać w swoich stylizacjach. 

Jaki strój dla kobiety?

Jeśli chcesz wiedzieć, w co ubrać się do teatru, a jesteś kobietą, musisz wiedzieć, że do dyspozycji masz całkiem sporo interesujących możliwości. Przede wszystkim, godne Twojej uwagi będą sukienki. Nie każda się jednak sprawdzi. Cekinowa, mocno wycięta kreacja będzie dobra na imprezę do klubu, ale nie należy jej zakładać na teatralny spektakl. Na szczęście, istnieje wiele modeli sukienek, które z powodzeniem można włożyć do teatru. Na pewno godna uwagi będzie klasyczna mała czarna. Sprawdzą się także długie, sięgające kostek kreacje. Jeżeli wybierasz się na premierę, możesz pozwolić sobie na naprawdę szykowną stylizację. Wspaniałym uzupełnieniem ubioru będą klasyczne szpilki w czarnym bądź granatowym kolorze. Nie zapominaj także o dodatkach, takich jak mała torebka czy komplet złotej biżuterii. Jeśli nie czujesz się zbyt dobrze w sukience, możesz zdecydować się na elegancką spódnicę bądź spodnie. Dobierz do nich klasyczną białą lub granatową koszulę. 

Jakie elementy garderoby może wykorzystać mężczyzna?

Mężczyźni także mogą zastanawiać się nad tym, jak się ubrać do teatru. Na szczęście, panowie również mają sporo ciekawych opcji do wyboru. Jeżeli wybierasz się na premierę spektaklu, strój do teatru powinien być bardzo formalny. Postaw więc na garnitur bądź smoking. Postaraj się jednak wybrać inny kolor niż czerń. Doskonałym wyborem będzie ubranie do teatru w kolorze granatu, szarości bądź modnej ostatnio butelkowej zieleni. Możesz postawić także na kraciasty garnitur. Wybór w dużej mierze zależy od Twoich osobistych upodobań. Do garnituru koniecznie dobierz eleganckie półbuty. Jeśli nie udajesz się na premierę, możesz postawić na mniej formalny ubiór do teatru. Dobrą opcją będą klasyczne czarne spodnie zestawione z białą bądź niebieską koszulą. 

O czym pamiętać latem, a o czym zimą

Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak należy się ubrać do teatru, musi pamiętać o tym, że inne elementy garderoby wykorzysta się latem, a inne zimą. W chłodnych miesiącach należy mieć na uwadze przede wszystkim to, aby nie zmarznąć. Mimo że odzienie wierzchnie najprawdopodobniej zostawisz w szatni, nie zakładaj puchowej kurtki o sportowym stroju. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie elegancki, długi płaszcz. Jeśli nie wiesz, co ubrać do teatru zimą, aby całość prezentowała się dobrze, poprzeglądaj różne stylizacje do teatru na blogach internetowych. Latem problem ze skomponowaniem odpowiedniego stroju powinien być zdecydowanie mniejszy. Nie zakładaj jednak zbyt wydekoltowanych ubrań ani krótkich bluzek, które odsłaniają brzuch. 

 

0 %