Zdrowie

Jak poprawić krążenie? Naturalne sposoby

Kłopoty z układem krążenia występują bardzo powszechnie. Mogą dotykać zarówno mężczyzn, jak i przedstawicielki płci pięknej. Jeśli dokuczają i Tobie, zapewne chcesz wiedzieć, co poprawia krążenie krwi. Na szczęście, istnieje całkiem sporo skutecznych i naturalnych metod, które warto wykorzystać. Musisz jednak ocenić, która z nich działa na Ciebie najlepiej. Każdy organizm jest bowiem inny. 

 

Postaw na odpowiednią aktywność fizyczną

 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak szybko poprawić krążenie, zacznij uprawiać jakiś sport. Musi być to jednak dyscyplina mądrze wybrana. Wydaje się, że najlepszym pomysłem będzie uprawianie takiej aktywności, która podniesie nam tętno. Godny uwagi będzie na pewno jogging, ale również nordic walking czy pływanie. Bardzo istotne jest to, aby systematycznie podejmować wysiłek fizyczny. Pozwoli to na uzyskanie satysfakcjonujących efektów w dłuższej perspektywie. Dzięki uprawianiu sportu krew będzie zdecydowanie lepiej krążyć w Twoim ciele. Pozbędziesz się więc ciągłego uczucia zimnych dłoni i stóp. Istnieje także spora szansa na to, że nie będzie Ci dokuczało zbyt niskie ciśnienie tętnicze krwi. Staniesz się więc bardziej energiczny i skory do działania. 

 

Zmień nawyki żywieniowe i pij dużo wody

 

Jeżeli masz słabe krążenie, jak poprawić je długofalowo? Być może zadajesz sobie właśnie to pytanie. Na szczęście, sporo możesz zyskać także dzięki zmianom żywieniowym. Zrezygnuj z żywności o wysokim stopniu przetworzenia i zastąp ją pokarmami, które przetworzone nie są. W szczególności sięgaj po świeże owoce i warzywa, które stanowią prawdziwą skarbnicę cennych antyoksydantów. Zwracaj swoją uwagę także na to, aby popijać duże ilości wody w ciągu dnia. Wypijanie przynajmniej dwóch litrów płynów dziennie niezwykle korzystnie wpływa na układ krążenia. Jeśli nie lubisz pić samej wody, możesz wzbogacić ją o dodatek świeżych ziół bądź owoców.

 

Sięgnij po zioła

 

Jeśli nie wiesz, jak poprawić krążenie w naturalny sposób, zwróć uwagę także na zioła. Wśród gatunków godnych uwagi wymienić należy na pewno trawę cytrynową, owoc kolendry siewnej, jak również owoc kardamonu czy kwiatostan arniki górskiej. Jeśli zamierzasz walczyć naturalne z problemami krążenia, postaw na mieszankę ziołową. Działa ona zdecydowanie skuteczniej niż pojedynczo stosowane gatunki ziół. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak poprawić krążenie krwi dzięki ziołom, musisz wiedzieć, że nie jest to nic trudnego. 

 

Wystarczy przygotować napar zgodnie z zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu konkretnej mieszanki ziół. Taką herbatkę należy wypijać codziennie przez co najmniej miesiąc. Wówczas będzie można mówić o satysfakcjonujących rezultatach. Krążenie zostanie poprawione, a Ty nie będziesz musiał martwić się ospałością czy brakiem energii w ciągu dnia. Musisz jednak pamiętać o tym, że wiele ziół wchodzi w interakcje z lekami. Jeżeli więc stosujesz na stałe jakieś medykamenty, przed zastosowaniem ziół na krążenie, skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu bądź z farmaceutą. 

0 %