Uroda

Jak dbać o farbowane włosy?

Piękne i zadbane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli zachować im blask oraz niezwykłą miękkość. Szczególną opieką należy obdarzyć farbowane kosmyki, ponieważ w wyniku koloryzacji niejednokrotnie stają się przesuszone i matowe. To przekłada się na ich ogólną kondycję. Takie fryzury są niezwykle wymagające w pielęgnacji, która przekłada się na zachowanie ich intensywnego koloru przez dłuższy czas. Jak zadbać o farbowane włosy?

 

Jak dbać o włosy po farbowaniu? Skuteczne porady

Odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych pozwoli na zachowanie ich pięknego koloru przez długi czas. Dzięki niej kosmyki będą błyszczące oraz odpowiednio nawilżone, co wpłynie również na ich ogólną kondycję. Zatem, jak dbać o włosy farbowane?

Kolor wypłukuje się w trakcie mycia, dlatego warto je ograniczyć, a zwłaszcza należy zadbać o pierwsze mycie po farbowaniu. Większość stylistów fryzur zaleca odczekanie z tą czynnością przez około 48 godzin od wizyty w salonie. Jeśli zbyt szybko umyjesz włosy, kolor może zmyć się bądź wyblaknąć.

Kolejnym doskonałym pomysłem na zachowanie intensywności koloru włosów farbowanych jest poddanie się zabiegowi w dobrym salonie fryzjerskim. Odpowiednio dobrane działania i kosmetyki nie tylko przedłużą trwałość wybranego odcienia, ale również przełoży się na odbudowanie kondycji włosów. Wiele kuracji dostępnych w Internecie można także wykonać w domowym zaciszu, co znacząco ograniczy koszty ich zastosowania.

Decydując się na zmianę koloru fryzury, warto również zainwestować w dobrej jakości szampon oraz odżywkę, które są specjalnie przeznaczone do tego rodzaju kosmyków. Prawidłowe dobrane profesjonalne kosmetyki do włosów farbowanych to idealny sposób na podtrzymanie ich intensywnej barwy w domowym zaciszu. Taki rodzaj produktów został stworzony specjalnie z myślą o osobach pragnących jak najdłużej podtrzymać nowy kolor kosmyków. Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji tego rodzaju włosów zapewnią świeży wygląd wybranego odcienia przez długi czas.

 

Jak dbać o farbowane włosy? Praktyczne porady

W pielęgnacji włosów farbowanych niezwykle istotne jest ich prawidłowe i głębokie nawilżanie. Skuteczne rozwiązanie, by osiągnąć pożądane rezultaty, stanowi zainwestowanie w regenerującą, odżywczą maskę. Dobrej jakości produkt umożliwi osiągnięcie intensywnego nawilżenia oraz wygładzenia kosmyków. W przypadku włosów blond warto regularnie używać fioletowego szamponu lub maski, które pozwolą na delikatne odchłodzenie odcienia i zniwelują pojawiające się z czasem nieestetyczne żółte tony.

Przy włosach farbowanych warto również ograniczyć używanie stylizatorów w postaci suszarek, prostownic czy lokówek, które przyczyniają się do zwiększenia ich porowatości oraz przesuszenia. Jeśli jednak nie chcesz zupełnie z nich rezygnować, najlepiej zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, zapewniające dodatkową ochronę termiczną. Dzięki temu kosmyki będą odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wysokiej temperatury, co z pewnością przełoży się na ich lepszą kondycję.

 

Jak zadbać o farbowane włosy? Podsumowanie

Pielęgnacja włosów farbowanych należy do niezwykle wymagających. Ten wyjątkowo popularny zabieg pozwala na całkowitą odmianę wyglądu lub przykrycie pojawiających się siwych kosmyków. Niejednokrotnie jednak kosmetyki używane do jego wykonania przyczyniają się do przesuszenia pukli, co przekłada się na ich wygląd. Włosy farbowane są przede wszystkim suche i bardziej podatne na łamanie. Nic więc dziwnego, że w większej mierze potrzebują intensywnego nawilżenia oraz odżywienia. Farba osłabia strukturę, a także cebulki włosów, co w rezultacie wpływa na ich nadmierne wypadanie i ogólne osłabienie.

W takiej sytuacji warto postawić na dobrej jakości kosmetyki, dzięki którym kosmyki odzyskają swój blask, staną się przyjemne w dotyku oraz niezwykle miękkie. Oprócz inwestycji w wysokogatunkowe, profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów można również wybrać się na wizytę do zaufanego salonu fryzjerskiego, w którym specjalista odpowiednio zadba o pukle, wykonując na nich prawidłowo dobrany zabieg, który będzie miał za zadanie poprawić ich kondycję.

0 %