Zdrowie

Rękawiczki nitrylowe czy winylowe – jakie wybrać?

Jednorazowe rękawiczki towarzyszą nie tylko wykonawcom zawodów, w których ważna jest higiena. Wiele osób chętnie zakłada je podczas sprzątania czy czynności, kiedy mają kontakt z różnymi substancjami chemicznymi. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że każdy ich rodzaj ma do zaoferowania coś szczególnego. Rękawice winylowe czy nitrylowe – jakie i kiedy wybrać?

Jakie rękawiczki – nitrylowe czy winylowe?

Na pytanie o to, czy wybrać rękawice winylowe, czy nitrylowe nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Warto dowiedzieć się, jaki rodzaj będzie odpowiedni do wykonywanych czynności, a także który z nich jest w pełni bezpieczny dla alergików.

Aby rękawiczki winylowe czy nitrylowe spełniały swoją funkcję, materiał, z którego są wykonane, musi mieć charakter hydrofobowy. To właśnie on sprawia, że substancje się do niego nie przyczepiają, a to z kolei pozwala zminimalizować gromadzenie zanieczyszczeń oraz ryzyko rozwoju zakażeń.

Co więcej, niezależnie od rodzaju rękawice winylowe czy lateksowe powinny być odpowiednio odporne na uszkodzenia mechaniczne, środki chemiczne oraz po prostu cechować się wygodą podczas noszenia.

Rękawice winylowe czy nitrylowe – co mają do zaoferowania pierwsze z nich?

Dla wielu osób wybór między rękawiczkami winylowymi czy nitrylowymi jest oczywisty. Pierwsze z wymienionych są niezwykle wytrzymałe i w odróżnieniu od egzemplarzy lateksowych – odporne na substancje tłuszczowe. Stanowią dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią, gdy materiał ciasno opina dłonie. Mniejsza elastyczność sprawia, że leżą dość luźno, co dodatkowo zapobiega odparzeniom, jeśli musimy nosić rękawiczki przez dłuższy czas.

Winylowe rękawiczki występują w wersji pudrowanej, jak również bez pudru, jednak ich właściwości gwarantują komfortowe zakładanie i zdejmowanie niezależnie od rodzaju. Taki wybór jest jednak nie tylko kwestią preferencji, ale również środowiska, w którym stosujemy rękawiczki. Brak pudru pozwala bowiem na zachowanie znacznie większej sterylności.

Co ważne, polichlorek winylu, z którego produkowane są rękawiczki, nie jest substancją uczulającą. Dlatego z powodzeniem mogą go nosić także uczuleniowcy. Więcej o rękawiczkach dla alergików przeczytać można pod tym linkiem – http://blackboxphoto.pl/rekawiczki-jednorazowe-dla-alergika-czyli-jakie_/.

Rękawiczki winylowe czy nitrylowe – co wyróżnia drugi rodzaj?

Osoby zadające sobie pytanie, jakie rękawiczki – winylowe czy nitrylowe – będą najlepsze, nie bez powodu bardzo często stawiają na te drugie. Stanowią one bowiem swoistą równowagę pomiędzy modelami lateksowymi a winylowymi.

Rękawice nitrylowe, podobnie jak lateksowe, produkuje się z kauczuku, jednak w tym przypadku jest on syntetyczny, dzięki czemu nie uczula. Natomiast w przeciwieństwie do winylowych mają znacznie lepszą odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak również substancje chemiczne, w tym te o charakterze tłuszczowym. Są mniej elastyczne od lateksu, jednak bardziej rozciągliwe od winylu. Z tych względów stanowią optymalne rozwiązanie dla tych, którzy nie odczuwają dyskomfortu związanego z przyleganiem materiału do skóry. To, w jakim stopniu opina on dłoń, jest także nie bez znaczenia dla możliwości wykonywania precyzyjnych ruchów, co znacznie wzrasta w porównaniu do winylu.

Podobnie jak w przypadku rękawic winylowych, nitrylowe pary dostępne są w wersji pudrowej i bezpudrowej. Jednak w drugim przypadku należy liczyć się z mniejszym komfortem zakładania oraz zdejmowania ze względu na ciaśniejsze przyleganie materiału do dłoni.

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe w sklepie madens.pl

Jeśli już zdecydowaliśmy, jakie rękawiczki – nitrylowe czy winylowe – wybrać, warto pomyśleć nad miejscem zakupu cechującym się najkorzystniejszą ofertą. Atrakcyjną propozycją nabycia rękawiczek nitrylowych może się pochwalić sklep madens.pl.

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe w sklepie madens.pl zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę – bez żadnych kompromisów. Pakowane są w kompaktowe opakowania, występują w szerokim spektrum rozmiarów, a także w niezwykle atrakcyjnej cenie.

0 %