Moda

Manicure hybrydowy – Najczęstsze błędy

Manicure hybrydowy od dłuższego czasu stanowi bardzo popularny sposób stylizacji paznokci. Głównymi zaletami tego rozwiązania są trwałość i wysoka estetyka. Jakie są najczęstsze błędy w manicure hybrydowym, które sprawiają, że stylizacja jest nieudana oraz nie spełnia oczekiwań? Istnieje ich kilka, a popełnić można je na różnych etapach przygotowywania paznokci. W tekście poniżej przedstawimy najczęściej popełniane błędy w manicure hybrydowym.

Błędy popełniane przy wykonywaniu hybrydy

Pierwszy błąd to niewłaściwe przygotowania płytki. Przed rozpoczęciem należy usunąć skórki, skrócić paznokcie i stworzyć pożądany kształt. Następnie pilniczkiem lub bloczkiem polerskim zmatowić płytkę oraz odtłuścić specjalnym płynem.

Kolejnym błędem przy wykonywaniu paznokci hybrydowych jest niewłaściwa aplikacja lakierów. Tutaj zdarza się wiele pomyłek i niedociągnięć, które mają ogromny wpływ na efekt. Bardzo często osoby zaczynające swoją przygodę z manicure hybrydowym nie wiedzą, jaka ilość lakieru jest odpowiednia. Zdarza im się nałożyć za dużo lub za mało produktu, niedokładnie malując całą płytkę. Paznokieć powinien zostać pokryty cienką, ale równomierną warstwę każdego produktu, czyli bazą, lakierem o określonym kolorze, a na końcu topem zabezpieczający. 

Innym błędem popełnianym przy wykonywaniu paznokci hybrydowych są zbyt bliskie pociągnięcia pędzelka tuż przy skórkach. Aplikowany produkt zostaje nałożony poza obręb płytki, co wpływa bardzo negatywnie na trwałość i aspekt wizualny. Kolejny problem związany z robieniem manicure hybrydowego to niezabezpieczanie wolnego brzegu paznokcia. Część ta jest narażona na uszkodzenia przy większości prac domowych, dlatego powinno się ją dokładnie zabezpieczyć każdą warstwą produktu i pamiętać o zastosowaniu topu na koniec. Ważny aspekt stanowi również stosowanie się do określonych wytycznych odnośnie czasu utwardzania lakieru. Jakiekolwiek zmiany w stosunku do poleceń na opakowaniu mogą poskutkować o wiele gorszą jakością wykonanego manicure hybrydowego.

Niewłaściwe usuwanie lakieru hybrydowego

Zdawać, by się mogło, że najtrudniejsze jest wykonanie paznokci hybrydowych, jednak to nie do końca prawda. Bardzo często popełniany błąd przy wykonywaniu manicure hybrydowego stanowi jego niewłaściwe usuwanie, co wpływa na złą kondycję paznokci, a w efekcie niezadowalający efekt przy kolejnych sesjach. Bezpieczny proces pozbycia się starego lakieru wpływa na trwałość nowego manicure oraz jego wygląd. Jedną z zalecanych metod usuwania hybryd jest zmatowienie pierwszej warstwy bloczkiem polerskim lub pilniczkiem, następnie nasączenie wacika kosmetycznego acetonem, przyłożenie go do płytki, owinięcie folią i odczekanie 10 minut. Po tym czasie wystarczy delikatnie zebrać lakier, a ewentualne pozostałości usunąć bloczkiem polerskim lub pilniczkiem do paznokci. 

Podsumowanie

Warto wiedzieć, czego dotyczą błędy popełniane przy wykonywaniu hybrydy. Wiedza zminimalizuje ryzyko ich powielania, a Ty będziesz mogła cieszyć się pięknymi i trwałymi paznokciami hybrydowymi o wiele dłużej.

0 %