Uroda

Ile kremu z filtrem na twarz używać i co ile go nakładać?

Zazwyczaj o kremach z filtrem na twarz mówi się głośno tylko, gdy zaczyna się lato i promienie słoneczne mocno dają się we znaki. To wtedy właśnie najbardziej widać zgubne skutki niekorzystania z tego kosmetyku. Czerwona twarz nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również jest źródłem wielu problemów dermatologicznych. Dlatego latem szczególnie należy pamiętać o korzystaniu z kremu z filtrem.

Jednak to nie oznacza, że w pochmurne, jesienne dni nie powinnaś rezygnować z tego kosmetyku. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ słońce świeci przez cały rok, a jego promienie są szkodliwe dla skóry nawet w pochmurne dni. Efekty lekceważenia tego są bardzo długotrwałe, ponieważ sprawiają, że skóra staje się mniej elastyczna oraz szybciej się starzeje, co wpływa bardzo niekorzystnie na wygląd, a w efekcie również i na samoocenę. Kremu z filtrem na twarz należy używać przez cały rok, ale w zależności od pory roku oraz wyboru konkretnego produktu – sposób jego użytkowania może być trochę inny.

Jak używać kremu z filtrem do twarzy?

Używanie kremu z filtrem do twarzy w większości przypadków jest bardzo proste. Nakładamy go na suchą, najlepiej wcześniej oczyszczoną twarz i rozprowadzamy po skórze, tak aby kosmetyki wchłonął się równomiernie na całej powierzchni. Należy upewnić się, że twarz nie świeci się za bardzo oraz że kosmetyk na pewno został rozprowadzony wszędzie. Krem z filtrem na twarz powinnaś aplikować jeszcze przed wyjściem z domu. Oczywiście, jeśli o tym zapomnisz, najlepiej to zrobić po prostu jak najszybciej.

Ile kremu z filtrem na twarz powinnaś nakładać?

Tutaj wszystko zależy od sytuacji, w której nakładasz krem. Jeżeli idziesz na oficjalne spotkanie lub imprezę ze znajomymi – przed opuszczeniem domu upewnij się, że rozprowadziłaś kremu równomiernie oraz nie wybielił Ci on twarzy. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w sytuacjach, w których zależy nam na tym, aby nasza skóra wyglądała idealnie.

Ile nakładać kremu z filtrem, gdy jesteś na plaży w słoneczny dzień albo właśnie postanowiłaś się poopalać? Nie wahaj się, aby użyć go więcej. Zwłaszcza, jeśli chcesz się opalać – eksperci radzą, aby nałożyć odrobinę grubszą warstwę, nawet jeżeli nie będzie to wyglądać zbyt estetycznie. Dlaczego warto to zrobić? Ponieważ bardzo wiele osób podczas opalania zasypia, przez co mogą pominąć kilka koniecznych aplikacji kremu z filtrem. A efekty takiego pominięcia mogą być bardzo nieprzyjemne, dlatego w takiej sytuacji warto dla własnego bezpieczeństwa nałożyć grubszą warstwę kosmetyku.

Podobnie sytuacja wygląda, gdy idziesz pływać w morzu lub jeziorze. Pamiętaj, aby upewnić się, że używany przez Ciebie kosmetyk jest wodoodporny. Niemal wszystkie kremy z filtrem do twarzy mają tę cechę, jednak koniecznie sprawdź, czy ten, z którego korzystasz, również posiada tę właściwość. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeżeli krem nie będzie wodoodporny, to podczas twojej kąpieli nie będzie w ogóle działał. A nie należy zapominać, że będąc w wodzie, również możemy się opalić. Dlatego, jeśli zamierzasz iść się kąpać, pamiętaj, aby wybrać wodoodporny krem z filtrem do twarzy i również nałożyć go troszkę więcej, ponieważ nie jesteś w stanie określić, co ile będziesz w stanie go aplikować, pływając. Ponadto w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto przeczytać opis produktu. Bardzo wielu producentów podkreśla, że w razie moczenia twarzy, kremu należy używać częściej i w większej dawce.

Co ile nakładać krem z filtrem?

Jeżeli zastanawiasz się, co ile nakładać krem z filtrem – pamiętaj, że choć najczęściej mówi się o tym, aby nakładać go co dwie lub trzy godziny, to wszystko zależy od tego, jaki rodzaj kremu wybrałaś. Kremy oznaczone niższym numerem będą miały również delikatniejsze działanie, przez co trzeba je aplikować nieco częściej. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, ile kremu SPF na twarz powinnaś nałożyć – pamiętaj, aby wziąć pod uwagę trzy czynniki – rodzaj wybranego przez Ciebie kosmetyku, aktualną pogodę oraz zalecenia producenta w opisie produktu. Dzięki temu będziesz miała pewność, że dbasz o swoją twarz w najlepszy możliwy sposób.

0 %