Zdrowie

Co na bąble po oparzeniu słonecznym?

Opalenizna bez wątpienia dodaje uroku. Muśnięta promieniami słońca skóra wygląda na zdrowszą, a sylwetka zostaje optycznie wysmuklona. Mniej widoczne stają się również rozmaite przebarwienia i niedoskonałości. Jeżeli lubisz się opalać i robisz to regularnie, z pewnością wiesz, jak istotne jest dbanie o prawidłową ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Niekiedy jednak wystarczy chwila nieuwagi, by boleśnie przekonać się, jaką krzywdę potrafi ono wyrządzić. Zbyt wiele czasu spędziłaś na plaży, zastosowałaś krem z filtrem o niewystarczająco silnym działaniu, a może całkiem o nim zapomniałaś i teraz zmagasz się z przykrymi tego konsekwencjami? Przekonaj się więc czym smarować bąble po oparzeniu słonecznym.

Szybkie i zdecydowane działanie kluczem do sukcesu

Kluczowa zasada brzmi następująco – nie przekłuwaj pęcherzy! Stanowią one naturalną barierę ochronną dla skóry, która się pod nimi znajduje. Niezwłocznie weź prysznic, jednak zamiast lodowatej wody skieruj na ciało strumień letniej i stopniowo ją schładzaj. Unikniesz dzięki temu szoku termicznego i zmniejszysz temperaturę poparzeń, zapewniając sobie przyjemne uczucie ukojenia. Wykonuj także chłodne okłady. Bąble po oparzeniu słonecznym będą Ci mniej doskwierać gdy skorzystasz ze sprawdzonych, domowych sposobów. Zajrzyj do lodówki po kefir lub maślankę i pokryj nią wrażliwe obszary. Te produkty słyną z właściwości nawilżających, przyspieszających regenerację i obniżających gorączkę. Zmyj je letnią wodą, gdy zaczną zasychać. Włącz do swojej pielęgnacji żel aloesowy, który stanowi skuteczną broń w walce z podrażnieniami, ranami i przesuszonym naskórkiem. Bąble po oparzeniu słonecznym znikną znacznie szybciej, gdy zaczniesz stosować specyfiki, które stworzono specjalnie z myślą o łagodzeniu tego rodzaju problemów. Które z nich są szczególnie godne uwagi?

Co na bąble po oparzeniu słonecznym jest wyjątkowo skuteczne?

W trakcie kuracji zrezygnuj z tłustych kremów, odstawiając je na rzecz lekkich emulsji i pianek. Kosmetyki powinny posiadać sporą zawartość alantoiny, która wspomaga gojenie się oparzeń oraz D-pantenol określany również jako prowitamina B5. Ten związek zatrzymuje wodę, nawilża i zmiękcza, poprawia strukturę naskórka, stymulując powstawanie jego nowych warstw a do tego działa przeciwzapalnie i osłaniająco. Produkty na jego bazie okażą się więc niezastąpione z uwagi na swój skoncentrowany, a zarazem kompleksowy charakter. Pamiętaj o tym, by bezwzględnie unikać wystawiania podrażnionych obszarów na działanie promieni UV. Zakrywaj je przewiewnymi ubraniami i spędzaj czas w cieniu, o ile to tylko możliwe. Kiedy na Twoim ciele pojawiły się bąble po oparzeniu słonecznym, „co robić?” jest pierwszym i podstawowym pytaniem. Nie zwlekaj i jak najszybciej zaopatrz się we wszystkie potrzebne produkty. Uważnie obserwuj również swój organizm. Poparzenia tego stopnia mogą skutkować także bólem, dlatego w razie dużego dyskomfortu zażyj leki, które pomogą Ci się go pozbyć bądź zauważalnie zniwelować.

0 %